همانطور که انتظار می رفت، انتخابات آمریکا نیز مانند سایر اتفاقات این روزها، در فضای مجازی کاربران فارسی زبان، به بهانه ای برای طنازی و شوخی تبدیل شد. در همین حال طنازی های برخی کاربران، حاوی نکات تحلیلی جالبی بود که در جای خود قابل تأمل است. مثلاً برخی کاربران به برخی وعده های انتخاباتی ترامپ اشاره کردند. از جمله کاربری نوشت: «باید سریعتر برجام رو روی “سی.دی” بریزیم.» اشاره به این که ترامپ قبلا گفته بود برجام را پاره خواهد کرد. فرد دیگری هم در توئیتر نوشت: «معمولا بعد از انتخاب هر رییس جمهوری همه میگن امیدواریم به وعده هایی که داده عمل کنه ، ولی در مورد ترامپ میگن کاش هرگز به وعده هاش عمل نکنه!»

کامنت های فارسی در صفحه ایوانیکا!
برخی از کاربران فارسی زبان نیز مانند اکثر وقایع بین‌المللی مهم که به سراغ صفحه اینستاگرام چهره‌های مطرح می‌روند، بعد از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، به سراغ صفحه اینستاگرام هیلاری کلینتون، دونالد و ایوانیکا ترامپ رفتند و پیام‌هایی را برای آنها گذاشتند. از جمله کاربری در صفحه ترامپ نوشت: «واسه ما شاخ بازی در نیاری گل من!» کاربر دیگری هم با لحنی هشداری خطاب به ترامپ نوشت: «دست به برجام زدی نزدی ها!» فرد دیگری هم با نام کاربری «ناصر» در صفحه شخصی دختر ترامپ از او خواسته بود که پیش پدرش برای کسر خدمت او واسطه شود! در ادامه کاربر دیگری خود را دوست ناصر معرفی کرده بود و خواسته بود ترامپ برای او هم سفارش کند! کاربری دیگر در ذیل صفحه ایوانیکا ترامپ، به دوستش نوشته بود: «محمد اگر اینجایی فلش من رو بیار»! یک کاربر دیگر هم خواسته بود تا ترامپ واسطه شود تا برانکو به رامین رضاییان بازی بدهد !

در این بین برخی کاربران با نفس همین طنزپردازی هم شوخی کردند! از جمله کاربری در توئیتر نوشت: «شاید بعضی آمریکایی ها الان شوکه و ناراحت باشن، ولی چهارسال دیگه باهاش کلی جوک می سازن می خندن، سختی اش سال اوله، دیدم که میگم!» فرد دیگری هم نوشت: «حالا همینایی که به ترامپ رای دادن چند ماه دیگه شعار میدن: نه تاید داریم نه ریکا اوباما برگرد آمریکا» عده ای دیگر هم سابقه نداشتن ترامپ در فضای سیاسی را دستمایه طنز خود قرار دادند. از جمله فردی نوشت: «ترامپ الان داره تو گوگل سرچ می کنه «How to run a country» یعنی چطور یک کشور رو اداره کنیم!» فرد دیگری نیز این طور نوشت: «ترامپ فقط کاخ سفید رو نگرفت. مجلس سنا رو گرفت. مجلس نمایندگان رو گرفت. دادگاه عالی رو گرفت. حال دنیا رو هم ایضا!»
کاربر دیگری با اشاره به منفوریتی که در جامعه نسبت به ترامپ وجود دارد، نوشت: «خیلی از کسانی که دوست داشتند ترامپ رای بیاره افرادکنجکاوی بودند که میخواستند بدونند از این بدتر دیگه چی می خواد بشه!» از سویی دیگر برخی دیگر از کاربران به عجله تعدادی از روزنامه ها در تحلیل نتایج انتخابات پرداختند. از جمله با انتشار تصاویر یکی از روزنامه ها که از رئیس جمهور شدن کلینتون خبر داده بود، با این موضوع شوخی کردند. عده ای از کاربران هم به تفاوت های ترامپ و اوباما اشاره کردند. از جمله فردی توئیت کرد: «اگه ترامپ انتخابات برنده شه دیگه از نوروز مبارک و اینا که اوباما بهمون می گفت خبری نیست.» کاربر دیگری هم نوشت: «گذشته کلینتون کثیف تر از ترامپ بوده، نمی دونم چرا میگن انتخاب بین بد و بدتر. انتخاب بین دوتا آدم بی ذات و کثیفه.»

خراسان