جارستان-سرمربی تیم‌ملی در دور جدید تمرینات این تیم که با دعوت ۲۳ بازیکن و البته سورپرایزهای جالب توجه، امروز از سر گرفته شد روبه‌روی خبرنگاران قرار گرفت و به سوالات آنها پاسخ داد.


دور جدید تمرینات تیم‌ملی برای دیدار با سوریه؛ همچنین گینه نو امروز در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. دعوت چند چهره جدید؛ همچنین عبور از نام چهره‌های سرشناس که قبلا پای ثابت اردوهای تیم‌ملی بودند از جمله مسائلی بود که خبرنگاران امروز در مواجه با کارلوس کی‌روش از او در این خصوص پرسش کردند.
بازیکنان باتوجه به باران استوایی دعوت شدند
مهم این است که در خصوص این بازی صحبت کنیم. بازی با سوریه برای ما بسیار مهم است. چالش بسیار بزرگی را با توجه به دیدار پیش رو، روبه‌رویمان می‌بینیم. بنده به شخصه با حضور در مالزی از امکانات و شرایط آنجا بازدید کردم و باید بگویم شرایط سختی را با توجه به بارش باران‌های استوایی پیش رو داریم. با توجه به این مساله بازیکنان را انتخاب کردم.

در هفته‌های آتی تنها یک مسابقه رسمی پیش رو خواهیم داشت و بازی آنچنان سنگینی نخواهد بود و این تاثیر داشت در انتخاب بازیکنانم و تصمیم گرفتم بازیکنان کمتری با خود ببریم.

 

بازیکنان همیشه نمی‌توانند در تیم‌ملی باشند
به همین خاطر یک سری از تصمیماتمان را مطابق با شرایطی که در مالزی خواهیم داشت، گرفتیم. برنامه‌ریزی خاصی داریم و بازیکنانی که مثل سروش رفیعی، سعید آقایی، علیرضا حقیقی، داریوش شجاعیان و آندرانیک تیموریان در اردویی که در زمستان خواهیم داشت در کنارمان خواهند بود. باید در نظر بگیریم شرایط تیم‌ملی با باشگاهی متفاوت است و بازیکنان همیشه نمی‌توانند در تیم‌ملی باشند.

 

با تصمیم فیفا موافق نیستم اما اشتباهاتمان را می‌پذیریم
ما سه، چهار بازیکن مهم را از دست داده‌ایم که جایگزین کردن آنها اصلا آسان نیست اما این قوانینی است که فیفا در نظر گرفته است. در درجه اول باید مسئولیت‌پذیر باشیم و بدانیم ما نیز گاهی اشتباه می‌کنیم و آن را بپذیریم. با یک سری از تصمیمات فیفا موافق نیستیم و احساس می‌کنیم برخی از آنها منصفانه نبود اما در نهایت آن را می‌پذیریم.

آیا ناراحت هستیم؟ به هیچ عنوان، ما این اتفاقات را به عنوان یک چالش در نظر می‌گیریم. من، ما و تمام بازیکنان باید در نظر داشته باشیم که باید برویم و در جبران اتفاق رخ داده، دیدار برابر سوریه را که آسان نیز نخواهد بود، به خوبی به پایان برسانیم.

 

بازی با گینه یک جلسه تمرینی مفید است
مساله کلیدی در خصوص دیدار تدارکاتی مقابل تیمی مثل گینه این نیست که تیم حریف را بسنجیم بلکه ما به دنبال سنجش تیم خودمان هستیم. برای ما خوشبختی این است که توانستیم این بازی را هماهنگ کنیم و این بخشی از یک جلسه تمرینی مفید برای ما خواهد بود.

 

شرایط مصدومان تیم‌ملی
ما یک سری بازیکن مصدوم مثل وریا غفوری و علیرضا بیرانوند داریم. خوشبختانه تمام بازیکنان فعلی که در اردو حضور دارند، در شرایط مناسب بدنی قرار دارند؛ حتی وحید امیری نیز توانست شرایط آمادگی بدنی‌اش را به دست بیاورد و اکنون در تمرین حضور دارد.

 

تیم‌ملی زمستان در دبی و تقابل با ساحل عاج
ما مسیرمان را ادامه خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد تا بهترین‌ها را برای تیم‌ملی به ارمغان بیاوریم. باتوجه به برگزاری بازی در مالزی باید این واقعیت را قبول کنیم و نمی‌توانیم تغییری در آن به وجود بیاوریم. در زمستان اردویی در امارات خواهیم داشت. در مقابل ساحل عاج به میدان خواهیم رفت که دیداری خوب برای ما خواهد بود. زمان آن خواهد بود که به بازیکنان جوانمان میدان دهیم تا مقابل یک تیم خوب مثل ساحل عاج بازی کنند.

 “ورزش سه”،