جارستان-مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت: در شرایط فعلی و با توجه به متوسط دریافتی از مشترکین اگر به ازا مصرف، روزانه یک عدد باتری قلمی از مشترکین دریافت شود در مقایسه با قبوض برق به صرفه تر خواهد بود.

غلامرضا خوش‌خلق در خصوص اقتصاد برق گفت: شرکت برق منطقه ای تهران وظیفه تولید، انتقال و توزیع برق برای سه استان تهران، البرز و قم را بر عهده دارد که در کشور ما برای تولید برق از سوخت های فسیلی مانند گاز استفاده می شود.

وی در ادامه افزود: مجموعه قیمت تمام شده هر فعل و انفعالاتی از تولید، انتقال و توزیع بدون احتساب قیمت سوخت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومان تمام می شود که متوسط دریافتی از مشترکان کیلوواتی ۶۰ تومان است، از همین رو شاهد فاصله افتادن بین درآمدها و هزینه ها هستیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای در ادامه به بیان مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: اگر به ازای عرضه ۲۴ ساعت برق به مشترکین روزانه یک عدد باتری قلمی از مشترکین دریافت شود، سرجمع قیمت ها در انتهای ماه  ۳۰ هزار تومان و برای یک دوره قبض دو ماهه ۶۰ هزار تومان می شود، این در حالی است که متوسط دریافتی قبوض برق در سراسر کشور ۱۴ هزار تومان است.

خوش خلق در خصوص متوسط دریافتی قبوض برق استان تهران گفت: برای این استان به دلیل بالا بودن هزینه نگه داری، تعمیرات و مصرف بیشتر، قبوض برق در مقایسه با شهرهای دیگر بیشتر است.

وی در انتها اظهار کرد: قیمت آب و برق در سبد مصرفی خانوار در مقایسه با اقلام دیگر قیمت پایین تری دارد که نیاز تجدید نظر بر روی قیمت آنها دیده می شود.

خبرگزاری میزان،