جارستان-مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه زائران گیلانی عتبات عالیات در سلامت کامل به سر می‌برند، گفت: هیچ کدام از شهدا و مجروحان حمله تروریستی امروز سامرا گیلانی نیستند.

حسن فعال اظهار داشت: در حمله تروریستی صبح امروز در سامرا تعدادی از زائران ایرانی مجروح و شهید شدند که هیچ کدام از آنها از زائران استان گیلان نیستند.

وی با بیان اینکه زائرانی که در محل انفجارهای تروریستی در سامرا حضور داشتند، از کاروان‌های سازمان حج و زیارت نبودند افزود: به همین دلیل اطلاعات دقیقی از آنان در دست نیست و اسامی و مشخصات کامل مجروحان و شهدای این حادثه تروریستی توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق اعلام می‌شود.

مدیر حج و زیارت استان گیلان خاطرنشان کرد: در زمان وقوع این حمله انتحاری ۹ کاروان زائران اعزامی از طریق سازمان حج و زیارت در سامرا حضور داشتند همگی به سلامت به کاظمین بازگردانده شدند و شهدا و مجروحان فاجعه امروز همگی از زائران آزاد هستند.

در پی انفجار ۲ خودروی بمب ‌گذاری شده که صبح یک شنبه ۱۶ آبان ماه در محل پارکینگ اتوبوس‌های زائران در سامرا و در مسیر تردد زائران رخ داد ۲۰ نفر شهید و بیش از ۳۰ نفر زخمی شدند که تعدادی از این شهدا و مجروحان ایرانی هستند.

تسنیم در رشت،