جارستان-شهردار منطقه ۴ رشت از احداث پل چوبی روی تالاب عینک این شهر خبر داد.

علی مقصودی در رشت با اشاره به احداث پل چوبی روی تالاب عینک این شهر اظهار کرد: نمونه‌ای از پل چوبی در بندر کیاشهر وجود دارد و قرار است پل چوبی روی بخشی از تالاب عینک رشت احداث شود.

وی با اشاره به مشخصه‌های پل چوبی تالاب عینک رشت افزود: این پل به طول تقریبی ۹۵۰ مترمربع و با یک شکل مناسب روی بخشی از تالاب عینک رشت احداث می‌شود.

شهردار منطقه ۴ رشت با بیان اینکه فاز نخست اجرای طرح مذکور در هزینه‌ها در دست بررسی است، ادامه داد: اگر در باره اختصاص بودجه در این مورد مواجه نشویم یکی از پروژه‌های ماندگار در شهر رشت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای چنین پروژه‌هایی نقش مهمی در جذب گردشگر ایفا می‌کند و یقینا این موارد در ایجاد فضای کسب وکار نیز موثر است.

مقصودی با اشاره به دیگر پروژه‌های عمرانی شهرداری منطقه ۴ رشت متذکر شد: ایجاد رینگ دوچرخه‌سواری در پارک دانشجو به طول دوهزار مترمربع و عرض سه متر، ایجاد پارک در حاشیه رودخانه در منظریه رشت، لوله‌گذاری در بخش‌هایی از محلات حمیدیان و پاره‌بیجار به منظور جمع‌آوری روان آب‌های سطحی و… از جمله پروژه‌های عمرانی شهرداری منطقه ۴ است.

وی ایجاد لاین دوچرخه‌سواری در پارک گل‌ها به طول یک‌هزار و ۴۰۰ مترمربع به صورت رفت و برگشت از پروژه‌های عمرانی در دست بررسی است.

شهردار منطقه ۴ رشت درباره اجرای طرح ممیزی در شهرداری منطقه چهار یادآور شد: به‌زودی با انتخاب پیمانکار طرح ممیزی در منطقه ۴ نیز آغاز می‌شود.

خبرنگار فارس