جارستان-تروریست سعودی و قاضی شرعی گروه تروریستی جیش‌الفتح از نقش تجار عربستانی و سایر تجار کشورهای عربی خلیج فارس در تامین موشک برای این گروه تروریستی پرده برداشت.

به نقل از العهد، عبدالله‌المحسینی تروریست سعودی و قاضی شرعی گروه تروریستی جیش‌الفتح که عملیات نظامی برای شکستن محاصره تروریستها در محلات شرقی حلب از سوی ارتش سوریه را مدیریت می‌کند، از نقش اعراب خلیج فارس برای تامین منابع مالی خرید اسلحه بویژه موشکهایی که به وسیله آن محلات غربی حلب بمباران می‌شود، پرده برداشت.

این تروریست عربستانی گفت: موشکهایی که به شهر حلب شلیک می‌شود با پولهای برخی از طرفها از جمله تجار عربستانی و برخی تجار کشورهای عربی خلیج فارس، تهیه می‌شود.

وی افزود: برخی از تجار از ادلب، حلب، ریاض، کویت و قطر در تامین منابع مالی و خرید موشک مشارکت کرده‌اند.

این تروریست عربستانی ضمن قدردانی از تجار عربی که با پول آنها ۱۰۰ موشک از نوع فیل خریداری و سپس به شهر حلب شلیک شده است، از کسانی که وی آنها را تجار مسلمان خواند، درخواست کرد که در تامین بودجه برای خرید موشکهای بیشتر شرکت کنند.

گروههای تروریستی از بیست و هشتم اکتبر گذشته تا سوم نوامبر جاری ( ۷ الی ۱۳ آبان) صدها موشک کاتیوشا و گراد که با پول هنگفت سرمایه‌داران عربی خلیج فارس خریداری شده به حلب شلیک کردند که در این حملات ۹۹ شهروند سوری به شهادت رسیده و دست کم ۴۹۸ نفر نیز زخمی شدند.

استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه نهم آبان ماه گذشته گفت که حملات شدید خمپاره‌ای و موشکی گروههای تروریستی به محلات غربی حلب در طول ۴۸ ساعت گذشته او را شوکه کرده است.

دی‌میستورا گفت که گزارش‌های مستند به نقل از منابع میدانی حاکی از آن است که دهها غیرنظامی در غرب حلب در پی حملات گروههای تروریستی جان باخته‌ و صدها تن نیز زخمی شده اند و این در حالی است که در بین قربانیان شماری کودک دیده‌ می‌شوند.

شهر حلب در حال حاضر به عرصۀ جنگی شدید میان نیروهای دولتی و گروه‌های تروریستی تبدیل شده‌است. این شهر از سال ۲۰۱۲ (۱۳۹۱) به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شده که بخش غربی آن تحت کنترل دولت سوریه و بخش شرقی آن در تصرف گروه‌های تروریستی و تروریستها در شرق حلب تحت محاصره ارتش سوریه هستند.

خبرگزاری تسنیم