جارستان-«بی‌غیرت» خوانده شدن لیلا رجبی از سوی یک کارشناس تلویزیونی موجی از حمایت‌های مردمی را از این بانوی قهرمان به همراه داشت. بسیاری از کاربران فضای مجازی و ورزشکاران با پیام‌هایی که در اینستاگرام منتشر کردند نشان دادند که از عملکرد لیلا رجبی در المپیک راضی هستند اما این پایان ماجرا نبود، چند روز پیش که لیست تیم‌ملی دو و میدانی اعلام شد، لیلا رجبی در اینستاگرامش نوشت که این دعوت را نمی‌پذیرد. عدم پذیرش این دعوت از سوی رجبی باعث شد تا تیمور غیاثی پیشکسوت دو و میدانی که اخیر به فدراسیون بازگشته شروع به انتقاد از قهرمان پرتاب وزنه کند. غیاثی دراین‌باره گفت: «لیلا رجبی با حضور در ایران به همه چیز رسید. بدون‌شک اگر در کشورش می‌ماند رنگ المپیک و سکه و جایزه را نمی‌دید. درباره خداحافظی او از دوومیدانی هم به‌هرحال او خارجی است و عِرق ملی ندارد. هموطنان او به کشورهای دیگر می‌روند و تبعه آن‌جا می‌شوند چون در کشور خودشان شانس کمی برای موفقیت دارند. رجبی هم از این مسأله مستثنی نیست و حضورش در ایران به خاطر معروف شدن و پول و المپیک بود.» همین صحبت‌ها باعث شد تا رجبی در پیامی اینستاگرامی اعلام کند اشتباه کرده که به ایران آمده. همین درگیری‌ها باعث شد تا با ملی‌پوش سابق ایران تماس بگیریم و از علت عدم بازگشتش به تیم‌ملی ایران بپرسیم. گفت‌و‌گوی لیلا رجبی را می‌خوانید.
  تصمیم‌تان برای عدم بازگشت به تیم‌ملی قطعی است؟
بله، مطمئن باشید بر نمی‌گردم.
  اظهارات یک کارشناس تلویزیونی باعث این تصمیم شده است؟
نه تنها آن صحبت‌ها بلکه اتفاقات زیادی در ٩‌سال اخیر رخ داده که باعث شده علاقه‌ای به بازگشت نداشته باشم.
  تیمور غیاثی هم صحبت‌هایی کرده و گفته شما عرق ملی ندارید. از دست او ناراحت هستید؟
از غیاثی ناراحت باشم؟ چرا باید از ایشان ناراحت باشم؟ غیاثی بعد از یکسال به فدراسیون بازگشته و نظر خودش را داده، نظر ایشان محترم است و دوست ندارم درباره‌اش صحبت کنم.
  بعد از اظهارنظر احسان مهاجرشجاعی در تلویزیون، بسیاری از شما حمایت کردند، این حمایت‌ها تاثیری روی تصمیم شما نداشت؟
بعد از اتفاقاتی که در دو ماه اخیر رخ داده، من اصلا علاقه‌ای ندارم که به تیم‌ملی برگردم. از همه کسانی که حمایتم کردند، ممنونم ولی از مردم می‌خواهم اجازه بدهند به تیم‌ملی بر نگردم.
  البته انتقاد درباره همه ورزشکاران مطرح می‌شود، شاید شما هم بتوانید با کمی سعه‌صدر و گذشت، برخی صحبت‌ها را نشنیده بگیرید.
این موضوعی نیست که درباره همه مطرح شود، درباره کدام ورزشکار این مسائل مطرح شده است؟ انتقاد شده است ولی هیچ‌وقت چنین تهمت‌هایی را درباره آنها مطرح نکرده‌اند. انتقاد با انتقاد فرق دارد، شما می‌توانید بگویید فلان ورزشکار عملکرد خوبی در مسابقات نداشته ولی نمی‌توانید بگویید یک ورزشکار «بی غیرت» است.
  غیاثی گفته دلیل حضور شما در ایران، پول بوده، واقعا به خاطر پول آمدید؟
رشته دو و میدانی در ایران و خصوصا در بخش بانوان چیزی (از نظر مالی) ندارد. اگر شما می‌بینید که ورزشکاران دو و میدانی این‌قدر تمرین می‌کنند دلیل آن فقط و فقط غیرت است، فوتبالیست که نیستیم قراردادمان میلیاردی باشد.
  در اینستاگرام‌تان اعلام کردید حضورتان در ایران اشتباه بود. همچنان بر این عقیده هستید؟
بله من واقعا فکر می‌کنم که اشتباه کردم و پشیمانم که به ایران آمدم. در تمام دنیا وقتی یک ورزشکار از تیم‌ملی خداحافظی می‌کند، فدراسیون از او تقدیر می‌کند چون برای یک کشور مدال آورده است ولی در این‌جا چه اتفاقی رخ داده؟ فدراسیون به من توهین کرده، مگر نشنیدید آن حرف‌ها را؟ این چه صحبت‌هایی است که درباره من مطرح شده است؟
  با این تصمیم ممکن است مردم بگویند که به حمایت‌شان احترام نگذاشتید.
من از مردم برای حمایتشان تشکر می‌کنم ولی قدرت و انگیزه‌ای برای حضور در تیم‌ملی ندارم.
  قصد خروج از ایران را که ندارید؟
خیر. در ایران می‌مانم، این‌جا کشور من است و ٩‌سال است که در آن زندگی می‌کنم. من به‌خاطر ورزش کردن یا پول درآوردن به ایران نیامدم، من در این‌جا زندگی کردم و خیلی هم کشورم را دوست دارم ولی قطعا به تیم‌ملی بر نمی‌گردم.

ایسنا