جارستان: استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان، شوراهای آموزش و پرورش را تجلی نقش آفرینی مشترک مسئولان و مردم و به‌کارگیری خردجمعی عنوان و تأکید کرد که از ظرفیت صاحب نظران حوزه های تعلیم و تربیت برای ارتقاء سطح بنیه علمی دانش آموزان از سنین پایه و تربیت سرمایه های انسانی کارآمد استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان ، پس از سخنرانی دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری که از طریق ارتباط تصویری انجام شد، در جمع اعضای این شورا ، با گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش به عنوان مصداق بارزی از تحقق سیاست تمرکززدایی و توسعه مشارکت در نظام تعلیم و تربیت کشور، تجلی‌بخش نقش آفرینی مشترک مسئولان و مردم در تحقق اهداف متعالی این مرز و بوم با بکارگیری خردجمعی است.
وی با اشاره به اینکه مشارکت در امور مربوط به اداره مدارس، زمینه ساز پیشرفت کمی و کیفی فضاهای فیزیکی و ارتقاء سطح مجموعه های آموزشی بوده و در پیشرفت، تقویت و بالندگی استعدادهای دانش آموزان نقش اساسی ایفا کرده ، افزود: براین مبنا و در راستای بهره گیری از این ظرفیت عظیم، شورای آموزش و پرورش استان و متناظر آن در سطح شهرستان ها به صورت منظم و مستمر برگزار می شود.
نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: شورای آموزش و پرورش توانسته تحولات خوبی را با همفکری و همدلی در جهت تحقق اصل مشارکت و اجرایی شدن ظرفیت های قانون مترقی شوراهای آموزش و پرورش و مبتنی بر رویکردهای آینده نگری و آینده شناسی، متجلی سازد.
وی یادآور شد: در این میان شیوع ویروس کرونا علیرغم ایجاد تنگناهایی در حوزه های مختلف، توانسته فرصتی ممتاز برای تقویت پیوند خانواده ها با فرآیند آموزش فرزندان‌شان بیآفریند و در حوزه‌های تربیتی و پرورشی، کمک‌کننده باشد.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه علیرغم تلاش های صورت گرفته در بستر فضای مجازی، دانش آموزان بی نیاز از حضور در کلاس درس نیستند، گفت: تصمیم وزارت آموزش و پرورش برای برنامه ریزی حضور حداقلی دانش آموزان و پیشنهاد به ستاد ملی مقابله با کرونا در همین راستاست.
وی با تأکید بر ضرورت بسترسازی برای جلب، جذب و هدایت نیکوکاران و خیران به توسعه و تجهیز مدارس در مناطق مختلف تصریح کرد: آگاه سازی و ترویج مفاد قانون تشکیل شورای آموزش وپرورش با استفاده از ظرفیت رسانه ها، بهبود بسترهای نقش آفرینی مردم به ویژه اولیای دانش آموزان در توسعه جامعه و تربیت انسان های آگاه، متعهد و متخصص بسیار اثربخش است.
دکتر زارع بر ضرورت تقویت مشارکت و نظارت مردم و بهره گیری از صاحب نظران تعلیم و تربیت براساس اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و قانون برنامه ششم توسعه تأکید و ابراز امیدواری کرد که با اقدامات موثر، شاهد ارتقاء سطح بنیه‌ علمی دانش آموزان از سنین پایه و تربیت سرمایه های انسانی کارآمد برای آینده ای درخشان باشیم.
در این جلسه گزارشی از روند برگزاری امتحانات در فضای مجازی، نحوه اجرای مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس در وضعیت های مختلف و اجرای طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی دوره پیش دبستانی رایگان در سامانه شاد برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ ارائه شد.
۲۴ تا سی ام دی ماه، هفته شوراهای آموزش و پرورش است.
همچنین در این جلسه از مهدیه سادات حسینی دانش آموز پایه دوازدهم هنرستان وحدت اسلامی بندرانزلی که در اولین جشنواره فرهنگی هنری علمدار (یادواره شهید آسمانی حاج قاسم سلیمانی) حائز رتبه نخست کشوری در رشته نقاشی (دوره متوسطه) شده است، با اهدای لوح سپاس توسط استاندار گیلان قدردانی شد.