جارستان-مدیر تیم ملی فوتبال با تاکید بر اینکه همه باید برای نتیجه‌گیری تیم ملی کمک کنند گفت:‌ کار صعود تمام نشده و تیم ملی باید به خوبی تدارک ببیند.

 افشین پیروانی در آغاز دور جدید اردوی تیم ملی فوتبال گفت: امروز اولین جلسه تمرین را برای آماده‌سازی برای دیدار با گینه نو و سوریه انجام می‌دهیم. البته برخی از بازیکنان در تمرین غایب هستند چون در تیم‌های خود در جام حذفی حضور دارند. برای دیدار فوق‌العاده سخت با سوریه باید آماده شویم.

او در ادامه گفت:‌ می‌گویم بازی با سوریه سخت است چون خیلی‌ها فکر می‌کنند کار تیم ملی تمام شده و در خیابان مردم به ما می‌گویند که به جام جهانی رفته‌ایم.  زمان خود ما همین اتفاق افتاد و در دور رفت انتخابی جام جهانی ۹۸ نتایج خوبی گرفتیم اما در نهایت کار به استرالیا کشید. تیم ملی باید خوب تدارک ببیند تا نتایج خوبی بگیرد.

مدیر تیم ملی فوتبال درباره حریف تدارکاتی ایران گفت: در محدودیت زمانی و تیمی که داشتیم و با توجه به اینکه چند دیدار تدارکاتی ما به دلایل مختلف لغو شد، ناچار شدیم با گینه نو بازی کنیم. این تیم، تیم دوم اقیانوسیه است و در آخرین دیدارش ۲ بر صفر مالزی را شکست داده است. به هر حال فیفا دی بود و برخی بازیکنان ما هم نیاز به انجام بازی‌های بیشتر داشتند که این بازی می‌تواند به ما کمک کند.

پیروانی درباره صحبت‌های هفته اخیر عابدینی و حاشیه‌هایی که ایجاد کرد گفت: همه باید تلاش کنیم که حرف‌های مثبت بزنیم و نقدهای ما سازنده باشد. کسی اجازه ندارد رودرروی تیم ملی قرار بگیرد بلکه همه باید کمک کنند که  نتایج خوبی برای فوتبال ایران رقم بخورد.

او همچنین درباره غیبت مهدی طارمی در تمرین امروز گفت: او در بوشهر است و با من تماس گرفت و گفت که بلیت بازگشت به تهران در این زمان نبوده و او فردا به اردوی تیم ملی ملحق می‌شود. از نظر نظم کوچک‌ترین مشکلی نداریم و تنها دغدغه مصدوم‌ها را داریم. البته بازیکنان جانشین بسیار خوب هستند.

پیروانی درباره حضور کارلوس کی‌روش با لباس شخصی در تمرین امروز تیم ملی گفت: قبل از تمرین جلسه‌ای طولانی داشتیم که برخی مسائل را حل کنیم. خدا را شکر کارها به خوبی پیش می‌رود و حالا منتظر اتفاقات خوب برای تیم ملی هستیم.

او درباره زمین تمرین امروز تیم ملی هم گفت: اگر دوربین‌های تلویزیونی از زمین فیلم بگیرند همه خواهند دید که این زمین در شان تیم ملی نیست و انتقادهایی که می‌کنیم بجاست. خواهش می‌کنم هر کسی که می‌تواند برای بهبود این شرایط کمک کند. ما امروز از سر ناچاری به کمپ تیم ملی آمدیم و از فردا دوباره به زمین پژوهشگاه نفت و شماره یک آزادی بازمی‌گردیم.

پیروانی در پایان درباره مشکل اقامت تیم ملی در هتل آزادی هم گفت:‌ هیچ مشکلی نیست و از فردا شرایط برای ما فراهم است و در این هتل اقامت خواهیم کرد.

 ایسنا،