جارستان-مدیرکل صدا و سیمای گیلان با بیان اینکه کاهش اعتبارات تخصیصی از مهمترین چالش‌های این مرکز است، گفت: اعتبارات مرکز از جمله ۲ درصد بودجه امسال دستگاه‌ها و ادارات استانی براساس قانون بودجه ۹۵ پرداخت شود.

حسن ظهیری  اظهار داشت: روز گذشته نشستی با حضور اعضای مجمع نمایندگان استان  گیلان در مجلس شورای اسلامی در  سالن کنفرانس مرکز صدا و سیمای گیلان برگزار شد.

مدیرکل صدا و سیمای گیلان گفت: در این نشست هر یک از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تاثیرگذار صدا و سیما در نشر فرهنگ ایران اسلامی به بهره گیری از توانمندی‌های بخش خصوصی در ساخت برنامه‌های تولیدی این سازمان تاکید کردند.

ظهیری با اشاره به درخواست‌های نمایندگان جهت تولید برنامه‌های تاثیرگذار با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی، اعلام کرد: نمایندگان خواستار تقویت پوشش رسانه‌ای در مناطق کوهستانی سطح استان گیلان و توجه ویژه به قومیت‌ها در  برنامه‌های صدا و سیما شدند.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس مجمع نمایندگان گیلان در این نشست درباره نقش تاثیرگذار رسانه ملی در ایجاد نشاط و خودباوری و برقراری ارتباط بیشتر میان مردم و مسئولان، افزود: لاهوتی پیشنهاد کرد نشست نمایندگان استان گیلان در مجلس اسلامی با مدیرکل و معاونان صداوسیمای گیلان هر سه ماه یک بار برگزار شود.

مدیرکل صدا و سیمای گیلان درباره سایر تصمیمات گرفته شده در این نشست، اظهار کرد: بررسی مهمترین مسائل و چالش‌های سطح استان، تخصیص اعتبارات استانی و پوشش خبری دیدار مجمع نمایندگان گیلان با رئیس سازمان برنامه و بودجه از سایر مصوبات نشست دیروز بود.

وی با اشاره به توانمندی‌های رسانه استانی در تولید برنامه‌های مختلف گفت: مهمترین برنامه‌های صدا و سیمای گیلان افزایش تولیدات در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و برقراری ارتباط بیشتر با نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی به‌منظور کاهش چالش‌ها است.

ظهیری کاهش اعتبارات تخصیصی رسانه استانی را از مهمترین چالش‌های این مرکز عنوان کرد و از نمایندگان خواست اعتبارات صدا و سیمای مرکز گیلان از محل قانونی از جمله ۲ درصد بودجه امسال دستگاه‌ها و ادارات استانی بر اساس قانون بودجه ۹۵ پرداخت شود.

تسنیم در رشت