جارستان-رئیس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه سیاست‌های کلی انتخابات مطمئناً به دنبال محدود کردن نمایندگان مجلس نیست، گفت: در صورتی که این سیاست ها به صورت قانون در آید، می تواند برخی از چالش هایی که در گذشته با آن رو به رو بودیم، از جمله بحث رد صلاحیت‌ها را حل کند. به گزارش ایرنا محمدرضا عارف که در دیدار جمعی از اصلاح طلبان خوزستان سخن می گفت، به انتخابات هفتم اسفند۹۴ اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم امید مردم را به ناامیدی تبدیل نکنیم، هر چند برخی جریانات به دنبال ناامید کردن مردم از حرکتی که در خرداد ۹۲ انجام دادند، هستند ولی اگر خوب عمل کنیم مردم وفادار به گفتمان اصلاح طلبی در انتخابات‌هایی که با حضور همه سلایق سیاسی برگزار می شود نشان می‌دهند که رأیشان به گفتمان اصلاح طلبی است،مشروط به آنکه این جریان سیاسی به عهد خود با مردم وفادار باشد و تحقق مطالبات مردم را به طور جدی پیگیری کند.
نباید از سیاست‌های کلی انتخابات به گونه‌ای تفسیر شود که وظایف نمایندگان محدود شود
رئیس فراکسیون امید مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سیاست‌های کلی انتخابات مطمئناً به دنبال محدود کردن نمایندگان مجلس نیست، تصریح کرد: «نباید از سیاست‌های کلی انتخابات به گونه‌ای تفسیر شود که وظایف نمایندگان مجلس در خانه ملت که بر اساس نص صریح قانون از مصونیت برخوردار هستند با اعمال برخی نظارت‌ها محدود شود.» وی افزود: در صورتی که این سیاست ها به صورت قانون در آید می تواند برخی از چالش‌هایی که در گذشته با آن رو به رو بودیم از جمله بحث رد صلاحیت‌ها را حل کند.
عده‌ای خود را به خواب زده‌اند
عارف در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به اظهار نگرانی برخی افراد حاضر در جلسه از گسترش آسیب‌های اجتماعی در کشور به خصوص در مناطق محروم، گفت: «جای سؤال است که چرا عده‌ای برای برگزاری یک کنسرت فریاد وااسلاما سر می‌دهند اما برای آسیب‌های اجتماعی که بعضاً به مرز بحران رسیده است واکنشی نشان نمی‌دهند. آمارها درخصوص آسیب‌های اجتماعی بسیار نگران کننده است و متاسفانه عده‌ای خود را به خواب زده‌اند و نمی‌خواهند باور کنند آنچه که نظام اسلامی را می‌تواند مورد مخاطره قرار دهد همین آسیب‌های اجتماعی است.» این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار تأسف شدید از وجود معضلات زیست محیطی در استان خوزستان بر ضرورت عزم ملی برای حل مشکل ریزگردها تاکید کرد.
تشکیل ۳ کمیته تخصصی در فراکسیون امید برای بررسی سوابق وزرای پیشنهادی
رئیس فراکسیون امید در اظهارنظری دیگر از تشکیل ۳ کمیته تخصصی در فراکسیون متبوعش برای بررسی سوابق و برنامه‌های وزرای پیشنهادی به مجلس خبر داد. به گزارش تسنیم محمدرضا عارف با بیان این مطلب، ادامه داد: صالحی امیری، احمدی دانش آشتیانی و سلطانی‌فر با حضور در فراکسیون امید به تشریح برنامه‌های خود می‌پردازند و پس از آن در مجمع عمومی فراکسیون جمع بندی نهایی انجام می‌شود. عارف اشاره ای به تاریخ جلسه فراکسیون نکرد، اما چند روز پیش بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید از برگزاری مجمع عمومی فراکسیون متبوع خود در روز دوشنبه هفته جاری خبر داده بود. گفتنی است عارف از اظهارنظر درباره وزرای پیشنهادی خودداری کرد و گفت: جو مجلس برای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی در حال خوب‌شدن است.

منبع: خراسان