جارستان-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان به فرسودگی گسترده ماشین‌آلات راهداری استان و کمبود بودجه و تجهیزات کافی در این حوزه اشاره کرد و گفت: باید با جدیت پیگیر اختصاص اعتبارات ملی و استانی در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل و راهداری باشیم.

 مهندس «ناصر آل‌محمدی» در نخستین نشست مشترک مسئولان ادارات راهداری با روسا و کارشناسان حوزه حمل و نقل گیلان، با ارائه گزارشی از وضعیت حمل و نقل استان و نیز معرفی وظایف این حوزه، گفت: در استان گیلان ۱۶۷ شرکت حمل و نقل در حوزه کالا و  ۱۱۱ شرکت در بخش حمل و نقل مسافر و ۳ شرکت در بخش حمل و نقل بین‌المللی کالا و مسافر در استان فعال می‌باشند.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۲ هزار راننده و ۸۰۰۰ ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری در استان، افزود: سالانه حدود ۶ میلیون مسافر و ۸ میلیون تن کالا  توسط بخش حمل و نقل عمومی برون‌شهری استان جابجا می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در ادامه اجرای طرح‌های ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها، آموزش موتورسواران، ایمن‌سازی ادوات کشاورزی و ارتقای ایمنی سرنشینان را از برنامه‌های خاص این اداره‌کل در حوزه ایمنی و ترافیک برشمرد و خواستار ورود و اهتمام ویژه مسئولان راهداری و حمل و نقل شهرستان‌ها در این حوزه‌ها شد و اظهار امیدواری کرد با افزایش فرهنگ ایمنی تردد شاهد کاهش حوادث رانندگی در استان باشیم.

آل‌محمدی سپس با اشاره به مأموریت جدید کاری حمل و نقل در حوزه راهداری، افزود: این اداره‌کل پیش از این نقش نظارتی و حاکمیتی را در حوزه حمل و نقل ایفا می‌کرد که با اضافه شدن حوزه راهداری به حمل و نقل و شکل‌گیری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، ایفای نقش اجرایی، عملیاتی و سخت‌افزاری نیز به حیطه وظایف این مجموعه افزوده شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های استان خواست ضمن اطلاع از فعالیت‌های تخصصی اداره‌کل در حوزه حمل و نقل اهتمام ویژه‌ای به بحث ارتقای ایمنی راه‌های استان داشته باشند.

این مقام مسئول هم‌چنین به فرسودگی گسترده ماشین‌آلات راهداری استان و کمبود بودجه و تجهیزات کافی در این حوزه اشاره کرد و گفت: با وجود همه کمبودهای پیش‌رو باید تلاش خود را بر این مهم استوار کنیم که خللی در امر ارائه خدمت به مردم در حوزه راهداری وارد نشود، از این‌رو در این راستا باید با جدیت پیگیر اختصاص اعتبارات ملی و استانی در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل و راهداری و تأمین هزینه‌های جاری و پرسنلی به‌صورت توأمان باشیم.

ایسنا،