جارستان: تمامی لیست های حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی گیلان مطابق برنامه زمانبندی آماده سازی و جهت پرداخت متمرکز ارسال خواهد شد.

بدنبال برخی مطالب اذعان شده و دغدغه های مطروحه از سوی جامعه بازنشستگان در خصوص وضعیت حقوق این گروه پس از تعطیلی یک هفته ای ادارات و احتمال تمدید آن در هفته های آتی ، روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی گیلان طی اطلاعیه ای ضمن اطمینان خاطر به این قشر شریف ، از پرداخت بموقع و بدون تاخیر مستمری ها خبر داد .

بر اساس این گزارش امیررضا زندی فر رئیس اداره روابط عمومی تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه علیرغم تعطیلی یک هفته ای ادارات و شیفت بندی پیش از آن در روزهای ابتدای ماه که بعلت محدودیت های کرونایی اعمال گردیده ، حسب برنامه ریزی صورت گرفته و تدابیر اتخاذی ، همکاران تامین اجتماعی در سراسر کشور با اولویت کارشناسان و مسئولین بخشهایی همچون مستمری ها و واحد فنی بیمه شدگان جهت تنظیم لیست های مستمری و صدور احکام مقرری بگیران مشمول و … با حضور در محل کار و تکمیل و بروزرسانی اطلاعات سیستمی ، نسبت به اخذ لیست های مستمری اقدام می نمایند افزود : فعالیت این بخش طبق روال هر ماهه بر اساس جدول زمانبندی در حال پیگیری و اجرا میباشد .

وی با تاکید بر اینکه بازنشستگان گرامی در این خصوص هیچگونه نگرانی نداشته باشند خاطرنشان ساخت : وجود تعطیلی ها در ایامی همچون نوروز ، بحرانهای ناشی از برف و … بارها تکرار شده و همکاران ما با حضور مجاهدانه در عرصه خدمتگزاری حتی در تعطیلات نیز اجازه وقفه در امور اساسی و کلیدی مخاطبان همچون پرداخت حقوق بازنشستگان و سایر گروههای مستمری بگیران را که گره خورده با امرار معاش و اقتصاد خانوارها میباشد نخواهند دارد .

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی گیلان با تاکید بر اینکه مستمری آذرماه نیز طبق روال هر ماهه بدون تاخیر از بیستم لغایت سی ام پرداخت خواهد شد اذعان داشت : تلاش برای آرامش خاطر و امنیت روانی شرکای اجتماعی وظیفه ذاتی و مهمترین هدف سازمان تامین اجتماعی بعنوان یک بیمه گر اجتماعی است و مدیران و کارکنان زحمتکش مجموعه برای تحقق این مهم از هیچ کوششی دریغ نخواهند نمود .

دراین اطلاعیه با اشاره به طرح ۳۰۷۰ سازمان تامین اجتماعی و اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه خدمات غیرحضوری ، از بیمه شدگان و کارفرمایان گرامی درخواست گردید که در ایام شیوع بیماری کرونا و فراغت ناشی از تعطیلی ها به شعب تامین اجتماعی مراجعه ننموده و از سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی eservices.tamin.ir مراجعه کنند .

شایان ذکر است در حال حاضر بیش از ۱۳۸ هزار مستمری بگیر در تامین اجتماعی گیلان تحت پوشش میباشند که ماهانه بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان به آنان مستمری پرداخت می گردد .