جارستان به نقل از ایسنا؛ رئیس پیشین دستگاه اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران ممکن است پاسخ به ترور دانشمند برجسته ایرانی را به اواخر دوره ترامپ موکول کند.

آموس یادلین، رئیس پیشین دستگاه اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه مدعی شد که ایران برای گرفتن انتقام محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای ایرانی ممکن است تا به پایان رسیدن دوره ترامپ صبر کند.

یادلین که اکنون رئیس دانشکده مطالعات امنیت داخلی اسرائیل محسوب می‌شود گفت: در زمان ترور قاسم سلیمانی، آمریکا مسئولیت حمله را برعهده گرفت و تهران نیز با پرتاب چندین موشک به پایگاه آمریکایی در عراق پاسخ داد. حال کسی مسئولیت قبول نکرده است و ایران ممکن است تلافی این کار را تا روزهای آخر ترامپ عقب بیاندازد چراکه نمی‌خواد تلافی، باعث حمله آمریکا شود.

وی مدعی شد که مسئولیت قبول نکردن اسرائیل باعث می‌شود که ایران لزومی به پاسخ دادن سریع نداشته باشد.

این مقام صهیونیست مدعی شد که حمله ایران در اواخر دوره ترامپ یا اوایل دوره ریاست جمهوری بایدن احتمال تلافی گسترده آمریکا علیه ایران بسیار کم‌تر خواهد بود.
یادلین همچنین اظهار کرد که سخت‌ترین پاسخ ایران می‌تواند حمله با موشک‌های بالیستیک به اسرائیل باشد. وی مدعی شد ایران احتمالا با سرعت بخشیدن به برنامه هسته‌ای خود واکنش نشان خواهد داد. آنها اینکار را از مه ۲۰۱۹ انجام داده‌اند. آن‌ها می‌توانند اورانیوم بیشتری را با درصد غنای بالاتر غنی‌سازی و سانتریفیوژهای پیشرفته‌تری نصب کنند. این گام یا واکنشی راهبردی خواهد بود”.
وی با طرح این ادعا که ایران می‌تواند از گروه‌های نبایتی خود برای حمله راکتی به اسرائیل استفاده کند، از مقامات صهیونیستی خواست که “دهانشان را بسته و چیز بیشتری افشا نکنند”.
این مقام پیشین صهیونیستی تصریح کرد: آن‌ها تا همینجای کار هم بیش از حد صحبت کرده‌اند.