جارستان به نقل از مهر؛مهدی کاسی صبح دوشنبه در «نشست هماهنگی ستاد مردمی بزرگداشت شهید هسته‌ای دکتر محسن فخری‌زاده»، اظهار کرد: ۱۱ آذر سالروز شهادت فخر گیلان و اسوه و اسطوره مبارزه با استکبار جهانی، میرزا کوچک‌خان جنگلی است.

وی با اشاره به اینکه امسال سالگرد شهادت میرزا کوچک‌خان با ترور یکی از دانشمندان ارزشمند در عرصه علم مصادف شد، تصریح کرد: همزمانی این دو موضوع سبب شد تعدادی از هیئات مذهبی و مجموعه‌های مردمی رشت و استان گیلان در راستای بزرگداشت این دو شخصیت و به ویژه شهید «فخری‌زاده» با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی چند حرکت فرهنگی را سازماندهی کنند.

وی با بیان اینکه کرونا دست مجموعه‌های فرهنگی برای حرکت‌های میدانی همانند گذشته را بسته است، افزود: هیئت‌ها و سازمان‌های مردم نهاد به صورت خودجوش در حرکتی هماهنگ فردا (سه‌شنبه) بعد از نماز ظهر از مسیر مزار شهدا به سمت مزار شهدای گمنام حسینیه حضرت ابوالفضل العباس (ع) فلکه یخ سازی و عبور از مجاورت سلیمانداراب مزار میرزا کوچک‌خان جنگلی، کاروان خودرویی برپا می‌کنند.

کاسی با اشاره به اینکه این کاروان خودرویی به نوعی عرض ارادت و ادای دین به میرزا کوچک‌خان و شهید فخری‌زاده است، ادامه داد: تداوم مسیر این دو شهید بزرگوار و درخواست برای انتقام سخت از عاملان و آمران شهادن شهید فخری زاده از مهم ترین پیام های این حرکت فرهنگی است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود حدود هزار خودرو با توجه به حضور خوب مردم در برنامه‌های دینی و انقلابی در این راهپیمایی حضور داشته باشند.