جارستان-رئیس سازمان چای کشور از واریز بخشی دیگر از مطالبات به حساب چایکاران خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان و به نقل از روابط عمومی سازمان چای کشور ،دکتر محمدولی روزبهان از پرداخت ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان دیگر از مطالبات چایکاران، به حساب عابر بانک سپه آنها خبر داد و گفت:جمع کل مطالبات پرداخت شده به ۱۵۴ میلیارد و۵۸۰ میلیون تومان رسید.

وی درباره میزان تولید چای خشک و چای‌های سنواتی موجود افزود:در سال گذشته کل چای خشک تولید شده ۱۹ هزار و ۶۰۰ تن بود که تمامی آن به فروش رفت.

روزبهان خاطرنشان کرد:از تولید سال ۱۳۹۳ نیز چای خشکی باقی نمانده و پیش‌بینی می‌شود که از تولید ۳۰ هزار تنی چای خشک امسالی،در فصل سرما که مصرف بیشتر است،تمامی آن به فروش برسد.

رییس سازمان چای کشور ادامه داد:آخرین چای سنواتی موجود در انبارها مربوط به سال ۱۳۸۸ است که تنها قابلیت صادرات برای مصارف صنعتی را داشته و اجازه ورود به بازار مصرف را ندارد.

وی تصریح کرد:بخشی از چای سنواتی، توسط بانک ملی به مزایده گذاشته شده که مراحل اداری آن در حال انجام است.

روزبهان گفت:کل چای‌های سنواتی موجود در کشور کمتر از ۵۰ هزار تن است که تمامی آن در انبارهای تحت کنترل و پلمپ نگهداری می‌شود.

وی تأکید کرد:چای‌های سنواتی تحت نظارت دستگاه‌های مربوطه است و فقط در شرایط کنترل ‌شده اجازه صادرات برای مقاصد صنعتی از جمله تولید عطر،رنگ و سایر موارد را دارد.

ایسنا