جارستان به نقل از مهر؛ رئیس بسیج رسانه گیلان با تأکید بر ضرورت تشکیل جبهه رسانه ای در تراز انقلاب، گفت: مجلس نیز باید برای رفع دغدغه خبرنگاران قوانین لازم را تصویب کند.

مهدی پارسا در نشست هم اندیشی با رئیس مجمع نمایندگان گیلان با محوریت طرح و بررسی مشکلات صنفی خبرنگاران، اظهار کرد: رسانه و خبرنگاران در استان گیلان ظرفیت بسیار بالایی دارد.

وی با تاکید بر تشکیل جبهه رسانه‌ای واحد در تراز انقلاب را از اولویت‌های این سازمان دانست و افزود: در مقابل هجمه سنگین رسانه‌های دشمن علیه نظام اسلامی، تقویت رسانه‌های تراز انقلاب می‌بایست در اولویت قرار گیرد.

سرهنگ پارسا با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر به عنوان بزرگترین رویداد رسانه‌ای استان، گفت: برگزاری این جشنواره ضمن پویایی رسانه‌ای، سبب تقویت محتوایی رسانه‌ها و ایجاد انگیزه در بین خبرنگاران می‌شود.

وی آموزش سواد رسانه‌ای و فراگیری این علم در شرایط جنگ نرم و فرهنگی دشمن، نیاز جامعه برشمرد و ادامه داد: بسیج رسانه در این راستا برنامه‌های خوبی اجرا کرده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره بخشی از مشکلات خبرنگاران و اصحاب رسانه استان، خواستار پیگیری حل مشکلات این قشر زحمت کش از سوی مجمع نمایندگان شده است، افزود: نمایندگان مجلس باید قوانینی وضع کنند تا خبرنگاران دغدغه امنیت شغلی نداشته باشند.

احمد دنیا مالی هم در این نشست با اشاره به جایگاه رسانه، اظهار کرد: داشتن رسانه‌ای قوی و توانمند از شاخصه‌های مهم در عرصه قدرت‌های جهانی است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان رسانه را قدرت بلامنازع امروز بشر دانست و گفت: بسیاری از جنایت‌ها و کشتارها در دنیا رخ می‌دهد که بخشی از این جنایت‌ها بوسیله رسانه‌های ابرقدرت مستکبران مخفی می‌ماند و دنیایی به دور از خشونت و نزاع در جهان به تصویر کشیده می‌شود.

دنیامالی، تأمین معیشت خبرنگاران را جز دغدغه‌های مهم این قشر برشمرده و ادامه داد: اگر دغدغه‌های مالی و معیشتی خبرنگاران کم شود، زرد نویسی و احتمال خطا در این حوزه کاهش می‌یابد.

وی افزود: یک رسانه و خبرنگار همانند نماینده مجلس باید مصونیت حقوقی داشته باشد تا بتواند راحت حرف دل مردم را بزند.