جارستان-لنگرود- رئیس اداره حفاظت از محیط زیست لنگرود از کشف و ضبط شش کیلو گرم گوشت گراز در این شهرستان توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست خبر داد.

سید امین نجاتاظهار کرد: مأموران یگان حفاظت از محیط‌ زیست شهرستان لنگرود بعداز گشت زنی در مناطق تحت کنترل خود ۲۳ رشته تور هوایی، ۱۹ قطعه پرنده هوایی و سه دستگاه تله زنده گیری پرندگان را کشف و ضبط کردند.

وی گفت: در این گشت زنی یک قبضه اسلحه غیرمجاز نیز کشف شد که اسحله مکشوفه برای طی کردن روند قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

رئیس اداره حفاظت از محیط‌ زیست لنگرود با بیان اینکه در مهر ماه گذشته شش قبضه اسحله غیرمجاز نیز توسط مأموران محیط زیست کشف شده است ، افزود: حدود ۱۰۰ رشته تورهوایی شکار پرندگان در ماه گذشته کشف و پرندگان به دام افتاده توسط مأمورین رهاسازی شدند.

نجات با اشاره به دستگیری متخلف شکار، خرید و فروش گوشت گراز در لنگرود، ‌تصریح کرد: بعد از دریافت گزارش های مردمی مبنی بر خرید و فروش غیرقانونی گوشت حیوانات شکار شده توسط فردی با هویت مشخص، مأموران محیط زیست استان با هماهنگی اداره شهرستان و صدور حکم قضایی مقدار شش کیلوگرم گوشت گزار را کشف و ضبط کردند.

وی گفت: فرد متخلف نیز توسط مأموران نیروی انتظامی دستگیر و با شکایت اداره محیط زیست لنگرود به مراجع قضایی معرفی شد.

خبرنگار مهر