جارستان به نقل از ایرنا؛ فاز دوم کارگاه تولید محلول ضدعفونی، بمناسبت هفته گرامیداشت بسیج و برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و همکاری سپاه در آستارا به بهره‌برداری رسید.

جانشین فرمانده سپاه آستارا روز دوشنبه در آئین افتتاح فاز دوم کارگاه محلول ضدعفونی در سالن ورزشی سپاه این شهرستان گفت: بخش خصوصی برای راه اندازی فاز دوم کارگاه، ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و برای ۱۱ نفر زمینه اشتغال ایجاد کرده است.

سرهنگ فردین عباس زاده ادامه داد: میزان تولید فاز دوم کارگاه، سه هزار بطری معادل هزار و ۵۰۰ لیتر محلول ضدعفونی در روز است و به زودی تولید تا ۱۶ هزار بطری در روز افزایش خواهد یافت و هر بطری ۵۰۰ سی سی به قیمت ۲۳۰ هزار ریال در بازار به فروش می رسد.

وی بیان کرد: سپاه آستارا در دوره پیشگیری از کرونا به افزایش پزشکان و پرستاران درمانگاه سیدالشهدا(ع)، خدمات رایگان به بیماران نیازمند، غربالگری خانه به خانه، مشارکت در ضدعفونی معابر، تجهیز داروخانه ها، مراکز بهداشتی و درمانی و آزمایشگاه ها اقدام کرده است.

فرماندار آستارا هم در این آئین گفت: بستر حمایت از بخش خصوصی فراهم است و این محلول تولیدی، زیر قیمت بازار به فروش می رسد و علاوه بر این شهرستان، در استان های گیلان و اردبیل هم عرضه می شود.

عباس صابر افزود: خوشبختانه در زمینه اقلام بهداشتی نظیر ماسک و مواد ضدعفونی در داروخانه ها کمبود وجود ندارد اما بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف با هدف کنترل قیمت ها، نظارت ها را تشدید کنند.

فاز نخست کارگاه تولید محلول ضدعفونی در آستارا در شهریور ماه و هفته دولت به بهره برداری رسیده بود و شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.