جارستان-مدیرکل پست گیلان گفت: صدور کارت ملی هوشمند در تمام دفاتر پستی و پیشخوان دولت در گیلان انجام می‌شود.

ابوالفضل باقری‌منش در رشت با اشاره به ارائه خدمات پستی توسط ۸۰۰ واحد در گیلان اظهار کرد: در ۴۵۰ روستای گیلان دفاتر آی‌.سی‌.‌تی به ارائه خدمات پستی مشغول هستند که روستاهای اطراف را نیز پوشش می‌دهند.

وی با بیان اینکه تمام اماکن مسکونی و تجاری گیلان دارای کدپستی هستند، افزود: هیچ مکانی در استان بدون کدپستی وجود ندارد.

مدیرکل پست گیلان با تصریح اینکه سال گذشته ۱۰۰ آدرس شهرهای استان به‌هنگام‌سازی شده است، خاطرنشان کرد: به‌هنگام سازی آدرس‌ها بخشی از زیربنای دولت الکترونیک است.

وی از به‌هنگام‌سازی یک‌میلیون و ۱۳۰ هزار آدرس در گیلان خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری در تمام روستاهای گیلان آدرس‌ها به‌هنگام‌سازی شده و کد ۱۰ رقمی نصب می‌شود.

باقری‌منش با بیان اینکه شهروندان برای دریافت کدپستی محل اقامت خود به دفاتر پستی مراجعه کنند، یادآور شد: شهروندان برای دریافت کدپستی تنها به دفاتر پستی دولتی مراجعه کنند.

وی درباره صدور کارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان دولت، بیان کرد: در تمام دفاتر پستی پیشخوان دولت در گیلان صدور کارت ملی هوشمند انجام می‌شود.

مدیرکل پست گیلان از شهروندان این استان خواست برای صدور کارت ملی هوشمند در سامانه ثبت‌احوال پیش‌ثبت‌نام کنند و تصریح کرد: در دفاتر پیشخوان برای صدور کارت ملی هوشمند عکس به صورت زنده گرفته می‌شود.

وی درباره سهمیه رشت برای صدور کارت ملی هوشمند در مراجعه روزانه به دفاتر پیشخوان دولت، متذکر شد: رشت ۳۰۰ سهمیه روزانه دارد که ۲۵۰ نفر برای صدور کارت خود مراجعه می‌کنند.

خبرنگار فارس