جارستان-مدیرکل راه و شهرسازی گیلان احکام سرپرستی جدید سه اداره راه و شهرسازی رشت، رضوانشهر و آستارا را امضا کرد.

شعبان‌علی خاوری ظهر امروز در جلسه راه و شهرسازی استان پس از اجرای مصوبه شورای عالی اداری کشور و دستورالعمل وزیر راه در بین اداره‌های کل راه و شهرسازی و حمل و نقل و پایانه‌های کشور و تفکیک حوزه مدیریت راهداری از اداره کل راه و شهرسازی و انتزاع آن با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، حکم سه سرپرست را امضا کرد.

طبق این احکام، محمد مجد به عنوان سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان رشت، برات کارنیا سرپرست راه و شهرسازی رضوانشهر و عباس آسایش نیز به عنوان سرپرست راه و شهرسازی آستارا منصوب شدند.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان نظارت بر اجرای طرح‌های توسعه و عمران، مجموعه‌های شهری و جامع شهری، طرح‌های ویژه، عمران شهری و شهرهای جدید را در راستای اهداف طرح‌های بالادست مورد تاکید سرپرستان جدید قرار داد.

خاوری با بیان اینکه کنترل و نظارت بر اجرای مراحل مختلف طرح‌های تفصیلی شهری توسط شهرداری‌ها و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط مهم است، تصریح کرد: کنترل و نظارت بر اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری بر اساس مصوبات شورایعالی شهرسازی و معماری ایران مهم است.

وی نظارت بر ساخت و سازهای دولتی، هدایت و نظارت بر انجام امور مربوط به نقشه‌برداری اراضی، قطعات به متقاضیان و پاسخ استعلامات ثبتی را از دیگر موارد مورد تأکید قرار داد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خاطرنشان کرد: شرکت در جلسات فرمانداری و هماهنگی و تبادل نظر با دستگاه‌های اجرایی شهرستان در اجرای قوانین و مقررات راه و شهرسازی باید مورد توجه سرپرستان اداره‌های مذکور قرار گیرد.

وی نظارت بر اجرای پروژه‌های راه‌سازی و بهسازی راه‌های اصلی، فرعی و روستایی با استفاده از خط مشی‌ها و دستورالعمل‌های فنی ابلاغی و نظارت بر تمام امور مربوط به بخش فنی و اجرایی دیگر امور محوله را از موارد مهم برشمرد.

خاوری یادآور شد: تهیه گزارش و اقدام تا حصول نتیجه، حضور در شوراها، کمیته، کمیسیون‌های مرتبط با وظائف محوله، انجام امور مربوط به مسکن مهر و نظارت بر ساخت و ساز شرکت‌های تعاونی و گروه‌های انفرادی مسکن مهر و… باید مورد توجه سرپرستان مذکور قرار گیرد.

خبرگزاری فارس از رشت،