جارستان به نقل از فارس؛ عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی از قول وزیر صمت در خصوص کاهش گرانی‌های برخی از کالا طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مجلس شورای اسلامی کالاهای بدون گذراندن کارهای اداری آزاد شدند.

مهرداد گودرزوند چگینی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجلس از روز اول آغاز به کار خود مسئله معیشت را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار داده است، اظهار کرد: طبق اصل ۱۲۴ قانون اساسی وظیفه کنترل و مسؤولیت بازار بر عهده قوه مجریه و بحث نظارت بر انجام این کار بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

وی عمده‌ترین مشکل در گرانی کالاهای اساسی را توزیع نامناسب کالا دانست و گفت: دپو برخی از اقلام اساسی در گمرک منجر به توزیع نامناسب کالا و درنتیجه افزایش گرانی‌ها شده است لذا اگر دولت اقدامات لازم را به‌موقع انجام دهد بسیاری از این مشکلات برطرف می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی از قول وزیر صمت در خصوص کاهش گرانی‌های برخی از کالا طی یک ماه آینده خبر داد و افزود: در جلسه غیرعلنی هفته گذشته که میان مجلس و وزیر صمت برگزار شد ایشان قول کاهش گرانی‌ها در ماه آینده را داده و با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مجلس شورای اسلامی کالاهای بدون گذراندن کارهای اداری آزاد شدند.

چگینی با اذعان به اینکه اصلاح ساختار بودجه توسط مجلس شورای اسلامی و کمیسیون برنامه بودجه در حال انجام است، تصریح کرد: یکی از مواردی که باید نظارت دقیق در آن انجام شود چگونگی هزینه کردن بودجه توسط دولت است زیرا در این صورت برخی از مشکلات ازجمله اختصاص ارز برای کنترل بازار پیش می‌آید.

وی با تأکید بر لزوم توجه به کنترل قیمت‌ها قبل از افزایش قیمت بیان کرد: کاهش قیمت کالا پس از افزایش قیمت به همین راحتی‌ها نیست زیرا گران شدن کالاهای اساسی به دلیل برخی از چسبندگی‌ها ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دلایل اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: در این بیانیه مقام معظم رهبری تأکید بسیاری به استفاده از جوانان داشته و یکی از اهداف مجلس در اصلاح قانون انتخابات را کاهش سن کاندیدهای ریاست جمهوری به ۴۰ سال توجه به گام دوم است که باید در کمیسیون شوراها و صحن علنی مجلس موردبررسی قرار گیرد‌.