جارستان به نقل از ایرنا؛ فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: بسیج انقلاب را بیمه کرد و این کار و ابتکار امام راحل (ره) مبنی بر تشکیل بسیج، باعث شد تا انقلاب عظیم ملت ایران حفظ شود.

سردار محمد عبدالله پور روز چهارشنبه در نشست خبری تشریح برنامه های هفته بسیج استان گیلان اظهار داشت: بسیج در همه حوادث انقلاب نقش موثر و مثبتی داشته و شگفتی های بزرگی را در تاریخ این ملت خلق کردند.

وی افزود: فقط ملت ایران چنین نیروهای بسیجی دارد و فقط ملت ایران قادر به پرورش اینگونه نیروها است که البته اکثر بسیجیان که در همه مشکلات ورود و نقش موثر و ارزنده ای را ایفا می کنند، گمنام هستند.

وی به نامگذاری هفته بسیج امسال با عنوان “پیشرو در خدمت و امید آفرینی ” اشاره و بیان کرد: دشمنان و دوستان نادان انقلاب اسلامی بر طبل ناامیدی می کوبند تا ملت فهیم ایران را ناامید کنند که یکی از نقش های برجسته بسیج در خنثی سازی و مبارزه با این حربه دشمنان است تا ناامیدی از جامعه ایران دور شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان به برنامه های هفته بسیج این استان نیز اشاره و بیان کرد: در سال جاری ۸۶۷ برنامه در زمینه های مختلف برگزار می شود که از این تعداد، ۷۵ برنامه محوری است که با توجه به شیوع بیماری کرونا، با طراحی های مختلف این برنامه ها را اجرا خواهیم کرد.

سردار عبدالله پور افزود: در حوزه فرهنگی برنامه های خوبی پیش بینی شده که البته اکثر این برنامه ها در فضای مجازی برگزار می شود که بارزترین این برنامه ها را می توان به راهیان نور دانش آموزی اشاره کرد که برای اولین بار در کشور به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: پیش از این و قبل از شیوع بیماری کرونا، دانش آموزان در قالب راهیان نور به مناطق جنوب اعزام و از نزدیک با رشادت های رزمندگان اسلام آشنا می شدند اما امسال و در گیلان حدود ۱۰ هزار داشن آموز در طرح راهیان نور مجازی شرکت می کنند که در این طرح که از شبکه آموزشی شاد استفاده می شود، راویان ما در گلزارهای شهدای رشت ، بندرانزلی ، لاهیجان ، آستانه اشرفیه ، لنگرود و همچنین در بقاع متبرکه ای که شهدا در آن تدفین هستند، حضور یافته و در خصوص جنگ تحمیلی و دلاوری رزمندگان به دانش آموزان توضیحاتی می دهند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه محرومیت زدایی نیز کارهای خوبی انجام خواهد شد که در این راستا، ۱۱۴ واحد مسکن مددجویان در هفته بسیج به مددجویان تحویل داده می شود و ۱۴ هزار بسته معیشتی نیز در طول این هفته در سراسر گیلان بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

سردار عبدالله پور در ادامه به کمبود خون در جامعه اشاره و با انتقاد از سازمان انتقال خون گیلان اظهار کرد: نذر خون یکی دیگر از برنامه های این هفته بشمار می رود و این در حالی است که مردم و نیروهای بسیجی گیلان در امور خیرخواهانه همیشه پیش قدم هستند و در خصوص اهدای خون نیز ما طرحی را در ۱۰ شهرستان ارایه دادیم اما سازمان انتقال خون گیلان همکاری مناسبی را با ما انجام نداد اما در صورت همکاری مناسب، می توان کمبود خون را در این استان جبران کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان همچنین به برنامه های ورزشی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش نیز برنامه های بسیار خوبی در این هفته پیش بینی شده و تجهیزات مناسب ورزشی نیز در اختیار پایگاه ها قرار خواهد گرفت و قرار است که در چند رشته ورزشی نیز مسابقاتی با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود.

هفته بسیج از روز ۳۰ آبان ماه آغاز و تا روز ششم آذر ادامه می یاید که هرساله در این هفته برنامه های مختلفی در حوزه بسیجیان در سراسر کشور اجرا می شود.