جارستان به نقل از برنا؛ فرمانده انتظامی لاهیجان گفت: فردی که با سوءاستفاده از اعتماد دوست خود، مبلغ ۹۰ میلیون ریال از حساب وی برداشت کرده بود، به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ “قاسم جانعلی‌پور” با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت شکایت فردی مبنی بر اینکه مبنی بر اینکه در شش ماهه اخیر مبلغ ۹۰ میلیون ریال به صورت خرید‌های اینترنتی از حساب وی برداشت شده است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که خرید‌ها از درگاه‌های معتبر صورت گرفته و در ادامه تحقیقات، سرنخ‌هایی از متهم پرونده به دست آمد.

وی با تاکید بر اینکه با اقدامات فنی صورت گرفته متهم این پرونده که همکار شاکی بود، شناسایی و توسط پلیس فتا شهرستان احضار شد ادامه داد: متهم ۳۱ ساله پس از مواجهه با ادله موجود به جرم خود اعتراف کرد.

سرهنگ جانعلی‌پور تصریح کرد: متاسفانه شاکی با اعتماد به متهم و برای یک مورد خرید، مشخصات کارت بانکی خود را در اختیار وی قرار داده و این فرد اقدام به سوءاستفاده از اطلاعات و خرید اینترنتی با کارت مالباخته کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان در پایان با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم و معرفی وی به مرجع قضائی از شهروندان خواست، ضمن عدم افشای اطلاعات حساب خود در نزد افراد دیگر، در صورت برخورد با هرگونه جرمی در فضای مجازی، مراتب را از طریق سایت cyberpolice.ir .www به پلیس اطلاع دهند.