جارستان-ایرنا – رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آستانه اشرفیه از کشف و ضبط ۳ هزار و ۵۳۰ کیلوگرم روغن جامد تاریخ مصرف گذشته از یکی از انبارهای شهری خبر داد.

محمدرضا حامیان روز سه شنبه با اشاره به اینکه کشف این میزان روغن طی اجرای طرح گشت مشترک و با حضور بازرسین این اداره،  تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی انجام شد،  افزود: همچنین طی اجرای این گشت ۱۰۰ کیلوگرم ژله خوراکی و ۱۸۰ کیلوگرم پودر کیک تاریخ گذشته از این انبار  بدست آمد.

وی با بیان اینکه پرونده مربوطه به اداره تعزیرات ارسال شده است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۲ گشت مشترک در این شهرستان انجام شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آستانه اشرفیه در ادامه به اجرای ۳ هزار و ۱۴۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان طی سال جاری نیز اشاره کرد و گفت : در این بازرسی ها که از سوی بازرسین این اداره به انجام رسیده تعداد ۲۹۴ مورد تخلف صنفی شناسایی شده است.

به گفته حامیان، گرانفروشی، عدم اعلام موجودی کالا، عدم درج قیمت، تعطیلی خودسرانه و کم فروشی از مهمترین تخلفات این واحدهای صنفی متخلف بوده، ضمن آنکه در مجموع این متخلفین به پرداخت بیش از ۳۶ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح های بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی این شهرستان همچنان تداوم خواهد داشت، خاطرنشان کرد: عموم مردم شهرستان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، شکایات شفاهی و گزارشات خود را با تلفن ۱۲۴ در اختیار بازرسین این اداره قرار دهند.

تعداد ۵ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی تحت پوشش ۲۱ اتحادیه در شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان  فعالیت دارند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.