آستارا -جارستان- ایرنا – رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از برتری زینب کریمی هنرمند عکاس در جشنواره عکس ملی” مستان مستور” خبر داد و موسسه دارالقرآن این شهرستان به پاس درخشش حافظان وحی در مسابقه محلی حفظ ۳۰ جزء قرآن، از برگزیدگان آنها تجلیل کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز جمعه گفت: جشنواره ملی مستان مستور در بخش های عکاسی با دوربین حرفه ای و تلفن همراه در روزهای گذشته برگزار شد و حدود ۳۰۰ اثر به دبیرخانه آن در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین ارسال شده بود.

شاپور تشرینی افزود: نفرات برتر روز گذشته اعلام شدند و در بخش دوربین حرفه ‌ای محمد پاسیار از لار، مریم آل مومن دهکردی از شهرکرد و زینب کریمی خانقاه از آستارا به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند و عکس هنرمند آستارایی مربوط به آئین تشت گذاری ماه محرم بود.

وی بیان کرد: کریمی متولد سال ۱۳۷۱ است و از سال ۹۳ در عکاسی فعالیت می کند و تاکنون در نمایشگاه های گروهی شهرستان های تهران، کرج، بندر آستارا و تالش شرکت کرده است.

مدیر موسسه دارالقرآن المهدی (عج) آستارا هم گفت: در مسابقه حفظ جزء ۳۰ قرآن در هفته جاری، ۱۴ آقا و ۱۴ خانم شرکت کرده بودند و حافظان برتر سوره زلزال تا ناس، بروج تا ناس و نباء تا ناس در محل موسسه تجلیل شدند.

اصغر حسینی افزود: این مسابقه در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ تا ۱۵ میلیون حافظ قرآن برگزار شد و  کلاس های موسسه دارالقرآن المهدی (عج) در طول سال در رشته های حفظ، صوت، لحن و روانخوانی قرآن برای خواهران و برادران با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در متتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و سه موسسه قرآنی در آن فعال است.