جارستان به نقل از ایرنا؛ تیم هیات کونگ فو بانوان استان گیلان در لیگ ممای (اجرای فرم) قهرمانی مجازی کشور یک پیروزی و یک شکست کسب کرد.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان گیلان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رقابت های ممای(اجرای فرم) کونگ فو لیگ بانوان قهرمانی کشور با انجام هفته اول و دوم به صورت مجازی برگزار و تیم گیلان موفق به کسب یک پیروزی شد.

مجید مهروانی افزود: در جریان این رقابت ها ، تیم هیات کونگ فو بانوان گیلان با ترکیب نسیم شریفی ، زینب دادجو و ندا نورزوی در هفته اول این رقابت ها به مصاف تیم استان مرکزی رفت که در نهایت برابر حریفش به برتری دست یافت.

وی ادامه داد: در هفته دوم رقابت های لیگ ممای بانوان کشور نیز، تیم هیات کونگ فو بانوان استان گیلان رو در روی تیم قدرتمند و مدعی تهران قرار گرفت که در نهایت مقابل این حریفش متحمل شکست شد تا در پایان هفته دوم این رقابت ها، یک پیروزی و یک شکست کسب کند.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان بیان کرد: تیم هیات کونگ فو بانوان گیلان تا پایان هفته دوم لیگ ممای بانوان کشور که به صورت مجازی برگزار می شود، با کسب سه امتیاز تیمی و شش امتیاز انفرادی ، در رده دهم جدول ۱۷ تیمی این دوره از رقابت ها قرار گرفت.

وی اضافه کرد: سارا صدیقی ، زینب نمازی پور و سمیه پژوهان دیگر اعضای تیم هیات کونگ فو بانوان گیلان را در رقابت های لیگ ممای قهرمانی کشور تشکیل می دهند و همچنین مریم بادپا به عنوان مربی و فاطمه کریمی به عنوان سرپرست در این تیم حضور دارند.

مهروانی خاطرنشان کرد: در رقابت های لیگ ممای (اجرای فرم) قهرمانی بانوان کشور ۱۷ تیم از سراسر کشور حضور دارند که این دوره از مسابقات به صورت مجازی برگزار می شود و ورزشکاران شرکت کننده باید در فرم های مختلف حضور یافته و فیلم اجرای فرم خود را به فدراسیون ارسال کرده تا این فیلم ها توسط داوران منتخب فدراسیون کونگ فو ارزیابی و نتایج آن اعلام شود.

وی ادامه داد: تیم بانوان گیلان نیز در سه فرم در این رقابت ها حضور یافته که زینب دادجو و سمیه پژوهان دو ورزشکار گیلانی در اجرای فرم “آناتوآ”، نسیم شریفی و سارا صدیقی دیگر ورزشکاران کونگ فو کار استان گیلان در اجرای فرم “من توما” ، ندا نوروزی و زینب نمازی پور دیگر کونگ فو کاران استان نیز در اجرای فرم “اوم” با سایر رقبای خود به صورت مجازی به رقابت می پردازند.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان تصریح کرد: کونگ فو از دیرباز جایگاه ویژه ای در گیلان داشته به خصوص در رشته توآ این استان از کونگ فو کاران شایسته ای برخوردار بوده و هم اینک نیز علاوه بر حضور مربیان و داوران ارزنده این استان در سطح کشور، کونگ فو کاران گیلانی در چند سال اخیر توانسته اند در مسابقات مختلف در هر دو بخش بانوان و آقایان بدرخشند و مقام ها و مدال های ارزنده ای را کسب کنند.