جارستان :معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار گیلان گفت: به طور متوسط ماهانه هفت میلیون عدد ماسک در این استان تولید می شود.

آرش فرزام صفت در جلسه ستاد مقابله با کرونا افزود: از سوم تا هشتم آبان یک میلیون و ۷۷۰ هزار عدد ماسک در استان گیلان تولید شد که بخشی از آن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: بخشی از ماسک نیز از خارج گیلان وارد می شود که با توجه به کیفیت و قیمت خیلی نمی توان مطمئن بود بنابراین اولویت تامین ماسک از واحدهای تولیدی استان باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان در ادامه تسهیلات کرونا دریافت شده را تاکنون ۳۱۵ میلیارد تومان عنوان و خاطر نشان کرد: در این مدت تسهیلات کرونا به ۲۵ هزار و ۴۸۸ نفر و کارگاه پرداخت شده است.

رییس دانشگاه گیلان و رئیس کارگروه آموزش ستاد کرونا گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارش هم اکنون ۹۸ درصد مدارس استان دایر است و ۱۵ درصد دانش آموزان در کلاس ها حضور می یابند …

سید احمد رضی افزود: حضور دانش آموزان روستایی بیشتر است و میزان حضور در شهرها و شهرهای بزرگتر کمتر گزارش شده و دانش آموزان مطالب و آموزش ها را از طریق مجازی دریافت می کنند.

وی بیان داشت: بر اساس آخرین گزارش اعلام شده رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس ۸۵ درصد مطلوب، ۱۰ درصد متوسط و پنج درصد ضعیف است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اعلام نتایج آزمون دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی اظهار داشت: بنا شده تا همه دانشگاه ها در استان گیلان ثبت نام اولیه را به صورت اینترنتی انجام دهند.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز و بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو است./ایرنا