مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: برنامه محوری و قانون مداری، از راهبردهای اصلی اداره کل ورزش و جوانان استان طی سه سال اخیر بوده است.

مسعود رهنما در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به اهمیت ورزش به عنوان یکی از شاخصه های توسعه و سلامت در جامعه افزود: ورزش فقط برای رسیدن به قهرمانی نیست٬ بلکه جایگاهی برای نشان دادن ایثار٬ گذشت و خدمت به همنوعان است.
وی با بیان اینکه قانون مداری نقشه راه اداره کل ورزش و جوانان استان است٬ افزود: طی سه سال گذشته اقدامات مختلفی برای توسعه ورزش گیلان انجام شده است.
رهنما تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان گیلان پس از استقرار دولت تدبیر و امید، توانسته با امکانات محدود اقدامات خوبی را در راستای تقویت و توسعه ورزش در استان انجام دهد.
وی تصریح کرد: با حمایت استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، تلاش های قابل تحسینی از افزایش تعداد ورزشکاران و حضور آنها در اردوهای تیم ملی و تعداد ملی پوشان در عرصه های مختلف داشته ایم.
وی اضافه کرد: بانوان گیلانی نیز طی سه سال گذشته با حفظ شئونات اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی حضور پررنگی داشته اند.
رهنما افزایش تعداد ورزشکاران سازمان یافته ٬ برگزاری همایش ها٬ افزایش میزبانی جشنواره ها و مسابقات ورزشی مختلف کشوری را از جمله اقدامات انجام شده طی سه سال گذشته در حوزه ورزش و جوانان عنوان کرد.
وی با اشاره به فعالیت بیش از ۷۰۰ هیات ورزشی در مرکز استان و شهرستان ها گفت: افزایش ۲۵ درصدی برگزیدگان تیم ملی و برنامه های اردوهای تیم ملی را طی سه سال گذشته شاهد بوده ایم.
رهنما افزایش مشارکت بخش خصوصی و خیران در توسعه فضاهای آموزشی٬ افزایش اعزام ورزشکاران گیلانی به مسابقات بین المللی و افزایش دوره ها و کارگاه های آموزشی برای مدیران و ورزشکاران را از دیگر اقدامات انجام شده این اداره کل طی سه سال گذشته در استان عنوان کرد.
از ۲۶ مهر تا دوم آبان ماه هفته تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است.
رشت – ایرنا