جارستان-نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت از تمامی مسئولان خواست برای ساماندهی زباله های منطقه سراوان رشت اهتمام ورزند.

 آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت بیان داشت: برای پاک کردن لکه ننگ زباله های سراوان، تمامی مسئولان دست اندرکار بایستی دست بدست هم دهند.
وی افزود: صدای مردم مظلوم سراوان را چند روز گذشته به واسطه زباله هایی که آنجا دفن می شود٬ شنیدیم از این رو ٬ انتظار داریم تمامی مسئولان مربوطه و نمایندگان استان در مجلس، برای پاک کردن این منطقه از زباله ، اهتمام لازم را داشته باشند.
امام جمعه رشت گفت: از حدود ۱۳ سال قبل که از آن منطقه بازدید کردم و بوی تعفن از محل ساخت کارخانه کمپوست بسیار آزاردهنده بود٬ وضعیت همان گونه مانده است.
وی شرایط کنونی را دوران طلایی برای زدودن منطقه سراوان از زباله دانست و تصریح کرد: انتظار می رود که همه دست بدست هم دهیم تا در مدتی کوتاه، این لکه ننگ را از پیشانی گیلان پاک کنیم.
روزانه بیش از ۵۰۰ تن زباله در منطقه سراوان رشت دفن می شود. هفته گذشته، مردم این منطقه خواستار اهتمام جدی تر مسئولان به ساماندهی معضل زباله شده بودند.
در دولت یازدهم، برنامه ریزی هایی برای دو برابر شدن ظرفیت کارخانه کمپوست رشت انجام شده که بر این اساس، طی دو سال گذشته، ظرفیت این کارخانه به ۴۰۰ تن افزایش یافته و طبق برنامه زمان بندی، ظرفیت این کارخانه با احداث خطوط جدید تا ۸۰۰ تن افزایش خواهد یافت.
امام جمعه رشت در ادامه سخنانش با اشاره به مبارزات انتخاباتی در آمریکا گفت: این مبارزات انتخاباتی نشان داد دنیایی که خود را دنیای دموکراسی می داند٬ به کجا سقوط کرده است.
آیت الله قربانی با مقایسه فرایند برگزاری انتخابات در ایران تصریح کرد: قوانین در کشور ما خوب است و برگزاری انتخابات در ایران، نشان دهنده پیشرفته بودن کشورمان در امر برگزاری انتخابات است.
رشت – ایرنا