جارستان-فرماندار لنگرود با تاکید بر اینکه ماموران سرشماری باید کار خود را جدی بگیرند، گفت: ثبت آمار نادرست و غلط تاثیرات منفی بر سرنوشت کشور دارد لذا آمارگیران باید در کار خود مدیریت و حسن خلق داشته باشند.

سید رضا جوادپور ، با اشاره به آغاز سرشماری حضوری نفوس و مسکن گفت: ماموران سرشماری باید اطلاعات خانوارها را با دقت، حوصله، متانت و آرامش وارد تبلت کنند.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان لنگرود با بیان اینکه ۷۱درصد جمعیت ما شهری و ۲۹درصد نیز در روستاها زندگی می کنند، تصریح کرد: آمارگیری درست مبنای برنامه ریزی پنج ساله کشور است که باید ماموران سرشماری کار خود را جدی بگیرند و اطلاعات خانوارها را درست وارد کنند.

جوادپور داشتن علم، مهارت در کار، صبر و حوصله را لازمه کار آمارگیران دانست و خاطرنشان کرد: ثبت آمار نادرست و غلط تاثیرات منفی بر سرنوشت کشور دارد لذا آمارگیران باید در کار خود مدیریت و حسن خلق داشته باشند.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه در سطح شهرستان تدابیر لازم از لحاظ امنیتی، خودرویی و امکانات مهیا است، افزود: آمارگیران در طول سرشماری ادب و انضباط را رعایت و از هرگونه جدال کلامی و فیزیکی خودداری کنند.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن با اشاره به تمدید سرشماری اینترنتی، اظهار کرد: تا زمانی که ماموران آمارگیر به درب منازل مراجعه نکردند خانوارها می توانند به صورت اینترنتی، سرشماری خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: خانوارهایی که به صورت اینترنتی در سرشماری مشارکت کردند، می توانند اطلاعات خود را از اول تا هشتم آبان ویرایش کنند.

جوادپور تاکید کرد: خانوار ها کد آماری مربوط به سرشماری را در نزد خود محفوظ بدارند و آمارگیران نیز اطلاعات شفاهی خانوارها را به هیچ کسی اطلاع ندهند.

وی یادآور شد:سرشماری حضوری از ۲۸ مهر به صورت رسمی آغاز شده و آمارگیران با کاور مخصوص و کارت شناسایی از ساعت ۸صبح تا ۸غروب به درب منازل مراجعه می کنند.

ایسنا منطقه گیلان