جارستان-رئیس اداره محیط‌زیست صومعه‌سرا از کشف۱۰ قبضه اسلحه مجاز فاقد پروانه شکار در روستاهای مردخه، صوفیانده، هندخاله، باقلاکش، نفوت صومعه‌سرا خبر داد.

حمزه عشوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با بیان اینکه با توجه به آغاز فصل کوچ پرندگان مهاجر بسیاری از شکارچیان به صورت غیرمجاز اقدام به شکار پرندگان مهاجر می‌کنند، اظهار کرد: هر ساله با شروع فصل مهاجرت پرندگان شاهد افزایش شکار پرندگان مهاجر می‌باشیم؛ در این راستا مامورین یگان حفاظت محیط‌زیست صومعه‌سرا با جدیت فراوان گشت‌هایی را به صورت شبانه‌روزی در مناطق حفاظت‌شده، زیستگاه‌ها و…انجام می‌دهد.

وی افزود: مامورین یگان حفاظت محیط‌زیست صومعه‌سرا از ابتدای فصل پاییز تاکنون در حین گشت‌زنی موفق به کشف۱۰قبضه اسله مجاز فاقد پروانه شکار در روستاهای هندخاله، صوفیانده، مردخه، نفوت، باقلاکش شده‌اند.

عشوری به آغاز صدور دفترچه و پروانه شکار توسط اداره محیط‌زیست شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند جهت دریافت دفترچه شناسایی شکارچیان و پروانه شکار به دفاتر پیشخوان شهرستان مراجعه کنند.

رئیس اداره محیط‌زیست صومعه‌سرا در پایان با بیان اینکه مطابق دستور‌العمل شورای عالی محیط‌زیست با افراد حاضر در مناطق حفاظت‌شده و ممنوعهِ فاقد پروانه و مجوزهای لازم به جد برخورد می‌شود، اظهار کرد: در مدت مذکور تعداد یک قطعه خودتکا، دو قطعه مرغابی و سلیم از متخلفین در مناطق حفاظت‌شده کشف شده است. همچنین متخلفین با تشکیل پرونده به مراجع قانونی ارجاع داده شده‌اند.
خبرگزاری ایسنا