جارستان-عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت: شورای اسلامی رشت در سال اول فعالیت خود برای بهسازی سراوان رشت (محل دفن زباله) بودجه مصوب کرده بود.

 مجید رجبی ویسترودی روز چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در صحن شورای اسلامی کلانشهر رشت افزود: مبلغ مصوب شورای اسلامی کلانشهر رشت برای بهسازی سراوان رشت در پیاده راه فرهنگی هزینه شده است.
وی با بیان این که با اجرای پروژه پیاده راه فرهنگی رشت هیچ مخالفتی نداریم، اظهار کرد: شهردار مکلف به اجرای مصوبات شوراست و نباید شاهد انحراف بودجه باشیم.
این عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت ادامه داد: پروژه هایی که اجرا کرده ایم ، عوام فریبی است، می توانستیم کارهای بهتری را برای مردم در رشت انجام دهیم.
وی با اشاره به برگزاری جشن هایی از جمله روز رشت، جشنواره گل های شمعدانی، خوراک شناسی، جشنواره جوکول و سفرهایی مانند سوئد، ایتالیا و آلمان از سوی شهرداری کلانشهر رشت تصریح کرد: می توانستیم خرج این مراسم ها و سفرها را برای لندفیل سراوان و رفع مشکلات مردم این منطقه هزینه کنیم.
وی بیان داشت: ما مردم را اذیت می کنیم ، بیشتر کارهای ما نمایشی است و مردم همه این ها را متوجه هستند.
در هفته گذشته، مردم سراوان رشت نسبت ریختن زباله در منطقه، تجمع اعتراض آمیز داشتند و راه کامیون های حمل زباله را بستند.
رجبی ویسترودی در ادامه این نشست خبری با بیان این که کار در شورای چهارم انجام شده اما می توانست بهتر از این باشد، تصریح کرد: تعامل شورا و شهرداری برای رفاه حال مردم ضروریست.
وی در بخش دیگری از این نشست خبری توجه به زیرساخت ها در بخش گردشگری را مهم دانست و خاطر نشان کرد: پتانسیل های خوبی در بخش گردشگری در گیلان و در رشت به عنوان مرکز این استان وجود دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرد.
این عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت بیان داشت: برای توسعه گردشگری به زیرساخت، هتل، امکانات تفریحی و حمل و نقل نیاز است.
وی توجه به حاشیه شهرها را مهم دانست و یادآور شد: متاسفانه ۹۰ درصد بودجه در بافت مرکزی کلانشهر رشت هزینه کرده ایم و به حاشیه شهر آن طور که باید توجهی نشده است.
رجبی ویسترودی با تاکید بر ضرورت توجه به تکریم ارباب رجوع در همه سازمان ها از جمله در مناطق و سازمان های شهرداری در کلانشهر رشت تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع کلمه نامفهومی که هنوز جا نیفتاده است.

رشت – ایرنا –