جارستان-فرمانده نیروی انتظامی رودبار از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش اقتصادی یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ علی رمضانی گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، ماموران پلیس آگاهی این شهرستان در عملیاتی مشترک با ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان، خودروهای عبوری از رودبار را مورد رصد و بازرسی قرار دادند.
وی افزود: ماموران در این عملیات به یک دستگاه خودروی کامیون مشکوک و پس از متوقف کردن آن، موفق به کشف تعداد یک هزار و ۵۶ قوطی کمپوت خارجی در مارک های مختلف شدند.
سرهنگ رمضانی با بیان اینکه ماموران در ادامه ۲ دستگاه خودرو کامیون را نیز توقیف کردند، بیان داشت: در بازرسی از این خودروها تعداد ۹۴ هزار و ۵۹۸ هزار قلم انواع کالای قاچاق فاقد مجوز گمرکی شامل یک هزار و ۶۲۵ عدد مواد نیروزا ورزشی، یک هزار و ۶۴ عدد انواع لوازم آرایشی، ۸۵ هزار پاکت سیگار خارجی بالغ بر ۱۷هزار نخ، شش هزار پاکت توتون، ۸۴ حلقه لاستیک خارجی ، ۵۸۰ عدد پتو و ۱۴۵ دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد.
بر اساس گزارش دیگری از واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گفت: ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر در پی بررسی گزارش های مردمی از فعالیت یک نفر قاچاقچی در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر در استان مطلع شده و با تحقیقات پلیسی از صحت موضوع اطمینان یافتند.
احدالله احدی ادامه داد: ماموران عملیات ویژه از ورود این قاچاقچی به شهرستان رودبار مطلع و در ایستگاه بازرسی شهرستان، خودرو متهم را شناسایی و آن را متوقف کردند.
وی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از خودرو دو کیلوگرم هروئین کشف و ضبط کردند، از دستگیری راننده ۴۵ ساله و سرنشین ۴۶ خودرو و تشکیل پرونده برای آنها خبر داد.
شهرستان رودبار در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است.
 گیلان به ایرنا