جارستان به نقل از ایرنا؛ همزمان با سراسر کشور زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس بندرانزلی به صدا در آمد.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی صبح شنبه در این مراسم اظهار کرد: آموزش و پرورش کارشناسی های مورد نیاز را در خصوص برگزاری کلاس ها با رعایت پروتکل های بهداشتی به انجام رسانده است.

سید حسین دریابکی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای بازگشایی مدارس در این شهرستان همانند سراسر کشور انجام شده است افزود: مدیران مدارس در طول تابستان و با برگزاری جلسات متعدد از سوی این اداره، آموزش های لازم را در راستای چگونگی برگزاری سال تحصیلی با رعایت موارد بهداشتی فرا گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه اولیاء دانش آموزان حق دارند نگران فرزندان خود باشند همچنین اظهار کرد: دانش آموزان بندرانزلی امروز بصورت گروه بندی در مدارس شهرستان حضور یافته و اولین روز از سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

دریابکی یادآور شد: علاوه بر به روز رسانی شبکه اجتماعی شاد، آموزش تلفنی هم در دستور کار آموزش و پرورش قرار داشته و صدا و سیما نیز چند شبکه را برای آموزش رایگان به فرزندان ایران اسلامی اختصاص داده اند.

رییس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی با اشاره به اینکه ساعات ورزش از برنامه های درسی دانش آموزان حذف شده است تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود سیاست آموزش و پرورش، استفاده دانش آموزان از فضای مدرسه صرفا جهت آموزش است و حفظ سلامتی دانش آموزان برای کادر آموزشی مدارس بسیار مهم است.

دریابکی با اشاره به اینکه اولیای دانش آموزان در تهیه ماسک و آذوقه دانش آموزان خود آموزش و پرورش را یاری کنند گفت: آموزش و پرورش از همه ظرفیت ها برای تامین سلامتی دانش آموزان استفاده کرده و از اولیای دانش آموزان می خواهیم به آموزش و پرورش اعتماد کنند.

وی با اشاره به تدابیر آموزش و پرورش برای اولیایی که توان تهیه ماسک برای فرزندانشان را ندارند تصریح کرد: مدیران کلیه مدارس مکلف شده اند رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تعطیلی بوفه مدرسه ، باز بودن درب و پنجره هنگام تشکیل کلاس درس ، ضدعفونی کردن محیط مدرسه و کفش های دانش آموزان و ضدعفونی کردن دستهای آنان را در دستور کار خود قرار دهند .

دریابکی با اشاره به اینکه تا کنون تمهیداتی برای فصل سرما اندیشیده نشده است اظهار کرد: دانش آموزان به عنوان امانتی در دست ما هستند و علاوه بر اینکه وزیرآموزش و پرورش قول مساعد برای تخصیص اعتبارات جهت تهیه مواد ضدعفونی کننده، شوینده و بهداشتی جهت استفاده در مدارس داده است ، برخی از مدارس شهرستان نیز با کمک انجمن اولیا و مربیان اقدام به تهیه مواد شوینده و بهداشتی کرده اند.

رییس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی در خاتمه گفت : از اولیا می خواهیم در مواقع ضروری در کنار آموزش و پرورش و مدیران مدارس بوده و همچون گذشته یار و مددکار ما باشند.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و بیش از ۲۰ هزار دانش آموز در مدارس این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل قریب ۴۰ هزار دانش آموز در تالش

مدیر آموزش وپرورش شهرستان تالش درحاشیه مراسم بازگشایی مدارش شهرستان تالش گفت : با حضور مسئولین شهرستان ، زنگ بازگشایی مدارس به صورت نمادین توسط فرماندار شهرستان ، در مدرسه متوسطه شهید باهنر تالش به صدا درآمد

سید مرتضی مختاری اظهار داشت : این مراسم با توجه به شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و با حضور تعدادی از دانش آموزان و اولیا در این مدرسه برگزار شد و دانش آموزان و حاضرین در ابتدای ورود ، توسط پرسنل مدرسه مورد تب سنجی قرار گرفتند .
وی یاداور شد: در آموزش و پرورش تالش بیش از ۳۵ هزار و ۸۰۰ دانش آموز با احتساب پیش دبستانی درحدود ۳۰۶مدرسه در حال تحصیل دارد .

تالش در ۱۱۰کیلومتری عرب مرکز استان گیلان با ۲۰۰هزارنفر جمعیت واقع شده است .

تاکید فرماندار آستانه بر پایش بهداشتی مدارس

سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه از دانش آموزان خواست تا با استفاده از ماسک و رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی ، در راه کسب علم و دانش گام بردارند.

حمید رضایی در جلسه شورای آموزش و پرورش آستانه اشرفیه اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا ، امسال سال تحصیلی از نظر کیفیت و نوع آموزش با تفاوت هایی روبرو شده است.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری ، معلمین را افسران سپاه پیشرفت کشور دانست و اظهار داشت: معلمین و فرهنگیان به عنوان مدافعین علم و دانش ، نقش حساسی را در این دوران ، جهت تعلیم دانش آموزان برعهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید سلامت دانش آموزان،اولیاء ، فرهنگیان، عوامل ادارای در اولویت برنامه های آموزشی مدارس قرار دارد، افزود: انتظار می رود کلیه مدارس این شهرستان با جدیت ، پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا را رعایت کنند .

رضایی در ادامه ، توجه به بخش آموزش را در توسعه کشور ضروری دانست و یادآور شد: به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا بایستی پایش مدارس این شهرستان در اولویت برنامه های ادارات آموزش و پرورش قرار بگیرد ، ضمن اینکه در کنار آموزش های حضوری به آموزش های مجازی و غیر حضوری نیز توجه شود.

به گفته وی امسال ، اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مدارس این منطقه ضروری است، و متناسب با شرایط موجود بایستی به دانش آموزان برنامه های آموزشی ارائه شود.

رییس اداره آموزش و پرورش استانه اشرفیه نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: امسال تعداد ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان در ۱۰۰ واحد آموزشی ( ۱۴۲ کلاس ) فعالیت تحصیلی خود را آغاز می کنند.

محمد رضا سیرتی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید تعداد ۶۷۰ نفر از معلمین و فرهنگیان فعالیت خواهند داشت افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا ، کلیه فعالیت های آموزشی مدارس این منطقه با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد .

وی یادآور شد: با توجه به شرایط موجود ، در سال تحصیلی جدید حفظ سلامت دانش آموزان ، فرهنگیان و کلیه عوامل آموزشی در اولویت برنامه های آموزشی این منطقه قرار دارد.

همچنین امروز تعداد ۴ هزار و ۱۹۱ دانش آموز سال تحصیلی جدید را در ۶۳ واحد اموزشی بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه آغاز کردند.

تعداد ۳۸۰ نفر از معلمان نیز امسال با رعایت پروتکل های ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا ، در زمینه آموزش دانش آموزان بخش بندرکیاشهر فعالیت دارند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا بوده و در شرق استان گیلان واقع شده است.