جارستان-ناوشکن «دماوند» و ناو موشک‌ انداز «جوشن» صبح امروز در قالب یک ناوگروه از بندرانزلی راهی بندر باکو در کشور آذربایجان شد.

ناوگروه نیروی دریایی ارتش شامل ناوشکن دماوند و ناو موشک انداز جوشن صبح امروز با بدرقه فرمانده ناوگان شمال نداجا به سمت بندر باکو اعزام شد.

امیر دریادار افشین رضایی حداد صبح امروز در مراسم اعزام ناوشکن دماوند و ناو موشک انداز جوشن به سمت بندر باکو در جمع افسران نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیام آور صلح و دوستی در منطقه است.

فرمانده ناوگان شمال نداجا با اشاره به اینکه دریا، دوستی‌ها را به هم نزدیکتر می‌کند، افزود: اعزام ناوشکن دماوند به باکو برای منافع دو کشور ایران و آذربایجان مفید است.

فرمانده منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع)، مرز خشکی ایران و آذربایجان را قابل توجه دانست و گفت: کشور جمهوری آذربایجان علاقه قابل توجهی به ارتباط با ایران دارد.

امیر دریاداردوم رضایی حداد با بیان اینکه دریا بسیار زیبا و دوست داشتنی است، تصریح کرد: اگر آماده حضور در دریا نباشیم دریا می‌تواند مشکلاتی برای ما ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: افسران اعزامی به بندر باکو باید به‌گونه‌ای مأموریت خود را انجام دهند که ایمنی آن‌ها به خطر نیفتد و جمهوری آذربایجان نیز برنامه استقبال ویژه‌ای تدارک دیده است.

فرمانده نداجا در شمال کشور تاکید کرد: افسران اعزامی باید به‌طور کامل و از هر نظر آماده باشند و از تجربیات خود استفاده کنند.

امیر دریاداردوم رضایی حداد افزود: حضور ناوگروه‌های مختلف از کشورهای حاشیه دریای خزر در بنادر ایران و اعزام ناوگروه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مذکور جزء برنامه‌های این نیرو است که  به‌صورت مرتب و در فواصل زمانی متناوب انجام می‌شود.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش اعلام کرد: هدف از این رفت وآمدهای دریایی انتقال پیام صلح و دوستی کشورهای منطقه حوزه دریای خزر به یکدیگر و به اهتزار درآمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران در سواحل کشورهای همسایه است.

فرمانده منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) نداجا با اشاره به مأموریت ناوگروه اعزامی به کشور آذربایجان گفت: تا پایان امسال حضور ناوگروه‌های دریایی کشورهای منطقه در بنادر جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر از جمله برنامه‌های این نیرو است.

ایسنا