جارستان به نقل از ایرنا؛ رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی گفت: گیلان دارای ورزشکاران ، داوران و مربیان ارزنده ای در نجات غریق است و به همین دلیل جزء استان های برتر در کشور محسوب می شود.

ایلخان نوری روز شنبه در مجمع انتخابات ریاست هیات نجات غریق و غواصی گیلان در رشت اظهار داشت: اگر در استان ها شاهد رشد و توانمندی هیات ها باشیم ، به طور حتم این توانمندی در فداسیون نیز به وجود خواهد آمد.

وی افزود: زمانی که همدلی و اتحاد ایجاد شود، پیشرفت نیز حاصل می شود و خوشبختانه در استان گیلان نیز این اتحاد و همدلی با حضور مهرداد مهرگان سرپرست این هیات به جود آمده و رئیس جدید نیز باید این اتحاد و همدلی را ادامه دهد.

وی بیان کرد: با انتخاب رئیس جدید و همکاری و حمایت فدراسیون و اداره کل ورزش گیلان، امیدواریم شاهد رشد بیش از پیش این هیات در گیلان باشیم.

رئیس فدراسیون نجلت غریق و غواصی اضافه کرد: استان های گیلان و مازندران مهد نجات غریق کشور هستند چون در این دو استان و همچنین گلستان مردم از دریا استفاده می کنند و کار منجیان غریق سخت و دشوار است اما وجود ۳۳ هزار منجی غریق در تهران، این حساسیت وجود ندارد چون تهران دارای ساحل نیست و این منجیان در استخرها مشغول بکار هستند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان نیز در جریان مجمع انتخابات ریاست هیات نجات غریق و غواصی این استان اظهار کرد: وظیفه ما نظارت و کارهای عملیاتی است و تمام تلاش خود را انجام دادیم تا این انتخابات به دور از هرگونه حاشیه برگزار شود.

مریم بخشی افزود: هم اینک نیز در فصلی بسر می بریم که کار این هیات زیاد است و منجیان غریق در سواحل دریا حضور دارند تا از حادثه ها جلوگیری و باعث کاهش مغروقان شوند و ما نیز در این راستا باید به این منجیان کمک کنیم تا مشکلات آنان برطرف شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی یک سال اخیر مهرداد مهرگان که سرپرستی این هیات را برعهده داشت خدمات ارزنده ای را انجام داد و هم اینک نیز هیات باید با هماهنگی و تعامل با فدراسیون، مسیر پیشرفت خود را طی کند تا مشکلات این هیات در گیلان کاهش یابد که در این راستا باید از تمام ظرفیت ها و پتانسل های موجود استفاده کرد.

انتخابات ریاست هیات نجات غریق و غواصی استان گیلان با حضور هشت داوطلب در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان گیلان در رشت برگزار ودر نهایت حسین میرزایی با کسب ۱۱ رای از ۱۲ رای ماخوذه به عنوان رئیس جدید این هیات انتخاب شد.

همچنی فرامرز دباغ ، حامد آرین فر، فریبا آریافر ، عمادالدین همتی ، مسعود پورگل و مظفر مومنی دیگر کاندیدهای احراز پست ریاست هیات نجات غریق و غواصی گیلان قبل از آغاز رای گیری از این سمت کناره گیری کردند و سیدامیر نوری سادات دیگر کاندیدای احراز این پست به عنوان اعتراض جلسه را ترک کرد.

پیش از این ، سرهنگ مهرداد مهرگان حدود ۱۴ ماه به عنوان سرپرست هیات نجات غریق و غواصی استان گیلان فعالیت داشت.