جارستان-مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان گفت: ۳۵۷ واحد صنعتی با ۷۵۷ فرآورده تحت نظارت اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان قرار دارند.

داریوش اشکانی‌پور ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه رشت با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و با گرامیداشت روز ملی استاندارد اظهار داشت: کشور وضعیت مطلوبی در استاندارد ملی دارد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۹ هزار و ۸۶۱ استاندارد ملی در کشور وجود دارد افزود: ۸۰۰ نوع کالا مشمول استاندارد اجباری در کشور هستند.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان از وضعیت مطلوبی در این حوزه برخوردار است خاطرنشان کرد: ۶۱ آزمایشگاه مختلف بخش خصوصی با اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان همکاری می‌کنند.

اشکانی‌پور با بیان اینکه اقدامات و فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه استاندارد در استان گیلان انجام می‌شود بیان کرد: ۳۵۷ واحد با ۷۵۷ فرآورده تحت نظارت اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان قرار دارند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان با اشاره به همکاری و تعامل ۱۲ شرکت بازرسی در زمینه صنعتی با اداره کل استاندارد گیلان خاطرنشان کرد: این همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف صنعتی با اداره کل استاندارد و تحقیقات گیلان صورت می‌گیرد.

وی نظارت و توجه بر ساختمان‌ها و واحدهای مسکونی در استان گیلان را از برنامه‌های ویژه این نهاد اعلام کرد و تصریح کرد: نظارت بر ساخت و ساز ساختمان‌ها در استان اهمیت ویژه‌ای دارد.

اشکانی‌پور با بیان اینکه نظارت مذکور توسط موسسه استاندارد در گیلان در حال انجام است بیان کرد: نظارت بر ساخت و ساز ساختمان‌ها و واحدهای مسکونی در استان با دقت بیشتر در حال انجام است.

خبرگزاری تسنیم