جارستان-ملی پوش فوتسال ایران از توافق نهایی با قهرمان اروپا خبر داد و اظهار کرد هفته آینده برای حضور در لیگ قزاقستان به تیم غیرت ملحق می شود.

حسین طیبی که یکی از ستاره‌های تیم‌ ‌ملی فوتسال ایران در جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا بود، از باشگاه غیرت قزاقستان پیشنهاد رسمی دریافت کرده و در آستانه پیوستن به این تیم مطرح اروپایی است.

حسین طیبی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره توضیح داد: تمام توافقات لازم برای پیوستن به غیرت انجام شده است و تنها تست پزشکی باقی‌ مانده است. باید در روزهای آینده به قزاقستان بروم و اگر مشکلی وجود نداشته باشد، با این تیم قرارداد امضا خواهم کرد. نماینده باشگاه غیرت در حال‌ حاضر در ایران حضور دارد. برای گرفتن ویزا و رضایت نامه و کارهای اداری باید در روزهای آینده اقدام کنم. به احتمال فراوان هفته‌ آینده به قزاقستان خواهم رفت چراکه لیگ این کشور از هفته آینده آغاز می شود.

بازیکن تیم تاسیسات دریایی تهران درباره ناراحتی وحید شمسایی از جدایی او و اینکه می‌توانست موضوع رفتنش را زودتر اعلام کند تا باشگاه تاسیسات دریایی به دنبال جانشینش باشد نیز توضیح داد: پیشنهاد باشگاه غیرت قبل از جام جهانی نبوده و آنها بعد از مسابقات به صورت رسمی با من صحبت و دعوت نامه را ارسال کردند. ضمن اینکه مشکلی برای جدایی از تاسیسات دریایی نداشتم و در قرارداد هم بندی وجود داشت که در صورت وجود پیشنهاد خارجی می‌توانم جدا شوم. بلافاصله بعد از رسیدن دعوت نامه به من، آن را به باشگاه اعلام کردم. فکر نمی‌کنم مشکلی برای رضایت نامه وجود داشته باشد. تنها مساله مبلغی که بیشتر از تعداد بازی‌هایم از باشگاه دریافت کردم، وجود دارد که بدون شک آن را پس خواهم داد.

ملی‌پوش فوتسال ایران در پاسخ به این پرسش که چرا تیم مگنوس برزیل و هم بازی شدن با فالکائو را انتخاب نکرد نیز گفت‌: خیلی دوست داشتم در مگنوس با فالکائو بازی کنم ولی با بزرگان فوتسال ‌مشورت‌ کردم و همه، تیم غیرت را پیشنهاد دادند. به‌ هر حال این تیم قهرمان اروپاست و سرمربی، مربی و ۱۰ بازیکنش برزیلی هستند. نتو، بازیکن مطرح جهان نیز در این تیم بازی می‌کند. این شرایط برایم بهتر بود.

طیبی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا نگران نیمکت نشینی در چنین تیم پر ستاره‌ای نیست هم در ادامه خاطر نشان کرد: همه چیز بستگی به سعی و تلاشم دارد. می دانم فیکس بودن در چنین تیمی سخت است ولی باید بیشتر تلاش کنم. زمانی که در نوریل نیکل روسیه بازی می‌کردم، ستاره تیم بودم اما در غیرت قزاقستان، ۱۰ بازیکن ستاره وجود دارد. مدیرعامل باشگاه نیز به من گفت‌ به دنبال بازیکنان تاپ دنیا هستند. فکر می‌کنم تجربه و چالش خوبی برایم باشد. امیدوارم بتوانم نماینده شایسته‌ای برای فوتسال ایران در اروپا باشم. به‌ هر حال تجربه حضور در لیگ اروپا برایم غریب نیست و من با توجه به حضورم در لیگ روسیه، شرایط بهتری در تیم جدیدم خواهم داشت.

وی در پایان با اشاره به اینکه مسئولان باشگاه غیرت قزاقستان پیشنهاد انعقاد قرارداد دو ساله را به او مطرح کردند، به ایسنا گفت: می‌خواهم با مسئولان باشگاه صحبت کنم تا قرارداد یک ساله ببندیم چراکه دوست دارم با توجه به شرایط، آن را تمدید کنم.

 ‌ایسنا