جارستان-یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: نسبت دادن حق و باطل به جریان‌های سیاسی کشور موجب ایجاد اختلاف می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی  با اشاره به اینکه جریان عاشورا، جریان مقابله حق و باطل است، اظهار کرد: امام حسین (ع) با افرادی مبارزه کرد که آنها نماز می‌خواندند، روزه می‌گرفتند و شریعت را تا حدودی قبول داشتنn اما از یک حکومت باطل هم حمایت می‌کردند.

وی افزود: بنابراین امام حسین (ع) در مقابل این جریان باطل ایستاد. امروز هم در عزاداری‌های امام حسین (ع)، باید خط حق و باطل بررسی شده و به مباحث اصلی جریان عاشورا پرداخته شود نه اینکه در مراسم عزاداری امام حسین (ع) خواسته باشیم حق و باطل را با جریان‌های سیاسی امروز کشور تطبیق دهیم.

این عضو جامعه روحانیت با بیان اینکه تطبیق حق و باطل با جریان‌های سیاسی امروز کشور کار سخت و اشتباهی است، تصریح کرد: امروز نمی‌توانیم بگوییم کدام جریان یزیدی و کدام جریان حسینی است. این تقسیم‌بندی موجب اختلاف در جامعه می‌شود. اگر کس بخواهد عمداً این تقسیم‌بندی را انجام دهد، اختلاف ایجاد می‌کند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: هر جریانی طرفدار غرب باشد و مقابل ولایت بایستد، جریان باطل است اما تشخیص اینکه کدام جریان طرفدار غرب است کار دشواری است و آیا مداح یا روضه‌خوانی که جریان‌های سیاسی را به حق و باطل تقسیم می‌کند، تحلیل دقیقی در این‌باره دارد؟

وی در پایان با بیان اینکه در جامعه ما حق و باطل وجود دارد،‌ اظهار کرد: اگر این حق و باطل کردن‌ها توسط تحلیل‌گران واقعی و بابصیرت انجام نشود، در جامعه اختلاف ایجاد می‌کند و ایجاد اختلاف هم خلاف شرع است.

 ایسنا