جارستان-امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از واجب ترین مسائل دینی است، اظهار کرد:بدحجابی و بی توجهی به شئونات اسلامی در شأن مجالس عزاداری نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین  در نماز سیاسی عبادی جمعه شهرستان بندرانزلی اظهار کرد:عمل به وظیفه مهمترین اصل برای همگان بوده و باید بدانیم هرکدام از ما چه تکلیفی داریم .

امام جمعه بندرانزلی تاکید کرد:عمل به امر معروف باید در همه موارد بدحجابی، بیحجابی و ولنگاری ها در کوچه و بازار، اخلاق، نوع رفتار و حتی ادارات و دستگاه های اجرایی نمود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تصریح کرد:امروز هیچ کس نمی تواند بگوید که در صحنه ملی و بین المللی کاری واجب تر از امر به معروف و نهی از منکر داریم.

وی یادآور شد:اگر امر به معروف و نهی از منکر مانند سالهای اولیه پس از انقلاب به عنوان تکلیف شناسی و دقت نظر وجود داشته باشد انحراف و اشکالی به وجود نمی آید.

امام جمعه انزلی با تاکید بر لزوم حساسیت همه دستگاه ها و عموم مردم نسبت به این واجب الهی گفت:مغایرت برخی از موارد در جامعه اسلامی با اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی به دلیل عدم انجام وظیفه درخصوص  امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید براینکه در عمل به امر به معروف نباید تعلل صورت پذیرد افزود:امر به معروف به عنوان یک مسئولیت و تکلیف الهی بوده و همگان باید اهتمام بیشتری نسبت به ادای این تکلیف واجب داشته باشند.

امام جمعه انزلی با تاکید بر رعایت شئونات اسلامی در دسته جات عزاداری سید الشهدا و برخورد دستگاه های متولی امر به معروف و نهی از منکر با بی حجابی و بدحجابی در دسته جات عزاداری و حواشی آن گفت:متولیان دستجات عزاداری و شرکت کنندگان در عزاداری ها باید در صورت برخورد و مواجهه با بدحجابی و هرگونه عدم رعایت شئونات اسلامی، حداقل تذکر دهند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید بر برپایی نماز اول وقت در ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی تصریح کرد:امام حسین(ع) در میدان جنگ و خون در ظهر عاشورا نماز را به عنوان یک اصل واجب برگزار کرد و هیات های عزاداری نیز ظهر عاشورا در هر مکانی که رسیدند عزاداری را متوقف کرده و نماز جماعت ظهر را به جا آورند.

وی همچنین به استقبال از کاروان اربعین در گیلان اشاره و اظهار کرد:در استان گیلان برای پذیرایی از ۲۰هزار نفر از زائرین حسینی تخصیص داده شده که سهم شهرستان انزلی از این تعداد ۱۵۰۰نفر است.

امام جمعه انزلی یادآور شد:مردم انزلی در سال گذشته استقبال خوبی از کاروان اربعین حسینی انجام دادند و می توان گفت در سطح کشور نیز کم نظیر بود.

در پایان نماز جمعه نمازگزاران مسیر مصلی تا میدان گمرک را به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر با شعارها امر به معروف ره حسین است امر به معروف فروع دین است حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست  بیداری و اجتهاد رمز فضیلت ماست امر به معروف ما راه شهیدان ماست راهپیمایی کردند

ایسنا