جارستان-نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به وجود ظرفیت‌های بسیار در این استان اشاره کرد و گفت: تلاش‌های انجام شده در عرصه اقتصاد مقاومتی گیلان مشخص شود.

جارستان-آیت‌الله رضا رمضانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به دیدار با جمعی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: توسعه گیلان دغدغه تمام نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است.

وی به وجود ظرفیت‌های ویژه در گیلان اشاره کرد و افزود: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ظرفیتی برای قانون‌گذاری و پیگیری مسائل استان محسوب می‌شوند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی از پروژه‌های اجرایی در استان به صورت ملی اجرا می‌شود، تصریح کرد: نمایندگان مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی می‌توانند در ارتقای ظرفیت توسعه استان تاثیرگذار باشند و این امر از اهداف تشکیل جلسه‌های مشترک است.

رمضانی به تقاضای تشکیل جلسه نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسه‌های مذکور با حضور نمایندگان خبرگان رهبری در استان استمرار پیدا می‌کند.

وی، استفاده بهینه از ظرفیت‌های بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری را از اهداف مشترک نمایندگان مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خواند و بیان کرد: نمایندگان مردم گیلان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی می‌توانند به انواع توسعه‌ها به‌ویژه توسعه بخش کشاورزی در استان کمک کنند و باید به این امر به صورت جدی پرداخته شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر بهره‌گیری از بخش کشاورزی در استان، خاطرنشان کرد: گیلان در عرصه مذکور مزیت‌های ویژه‌ای نسبت به استان‌های شمالی و کشور دارد.

رمضانی به ارائه گزارش وضعیت گیلان توسط هر کدام از نمایندگان مجلس اشاره کرد و یادآور شد: اگر از ظرفیت نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری استفاده شود می‌توان بسیاری از مسائل در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی را برطرف کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از پرسش‌های جدی از مسؤولان و نمایندگان مشخص کردن تلاش‌های انجام شده در عرصه اقتصاد مقاومتی در گیلان است، اظهار کرد: همدلی، همزبانی، در کنار همدیگر بودند و استفاده از تمام ظرفیت‌ها در توسعه استان تاثیرگذار است.