جارستان-رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی خبر داد: همه ساله با شروع فصل شکار، افراد سودجو درختان مصنوعی برای به دام انداختن پرندگان مهاجر نصب می کنند.

اکبر میغی گفت:در حین گشت و کنترل در مناطق حاشیه تالاب تعداد سه اصله درخت که بطور مصنوعی جهت صید پرنده شکاری تعبیه شده بود،شناسایی و تخریب شدند.

وی با بیان اینکه بر روی این درختان جهت صید پرنده های شکاری تله هایی نصب شده بود،اضافه کرد:در مجموع عرصه را پاکسازی و برای پرندگان امن کردیم.

میغی خاطر نشان کرد:همه ساله تعدادی  با شروع فصل شکار افراد سودجو و متخلف اقدام به  نصب درختان مصنوعی و تله هایی بر روی آن می کنند که همیاران محیط زیست و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ،موضوع را بررسی و پیگیری نموده تا از هرگونه تخلف جلوگیری به عمل آورند.

وی در ادامه خبر داد: امروز مامورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان موفق به کشف و ضبط سه قبضه اسلحه شکاری به همراه متخلف شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی تصریح کرد:متخلفین در فصل شکار ممنوع در محدوده تالاب بین المللی انزلی مبادرت به شکار پرندگان می کردند.

وی افزود:این شکارچیان متخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان اعزام شدند.

اکبرمیغی با اشاره به اینکه گشت و کنترل از مناطق شهرستان با توجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان تشدید می شود،خاطر نشان کرد: هماهنگی لازم در خصوص گشت های تلفیقی با نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان در این خصوص صورت پذیرفته تا محیط امن تر را برای پرندگانی که در این عرصه حضور داشتند و خواهند داشت ایجاد شود.

وی گفت تالاب بین المللی انزلی بدلیل شرایط خاص همه ساله میزبان خیل کثیری از پرندگان است که در این عرصه زمستان گذرانی می کنند.

ایسنا