جارستان-در پی انتشار حکم دادگاه بدوی رسیدگی به پرونده درمانی عباس کیارستمی که در آن پزشک معالج این کارگردان تنها به سه ماه محرومیت از طبابت در بیمارستان جم محکوم شد، هیات مدیره خانه سینما با انتشار اطلاعیه‌ای، نسبت به این حکم اعتراض و اعلام کرد که سینماگران فردا بر مزار عباس کیارستمی تجمع خواهند کرد. در این اطلاعیه حکم پرونده پزشکی کیارستمی به اندازه مرگ او تکان‌دهنده توصیف شده است.

در حالی که کش و قوس‌ها در مورد حکم صادر شده از سوی دادگاه بدوی پرونده پزشکی عباس کیارستمی ادامه دارد، هیات مدیره خانه سینما با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به این حکم واکنش نشان داد و خواهان تجمع اعتراضی بر مزار این کارگردان فقید شد. طبق این اطلاعیه هنرمندان قرار است فردا ۱۵ مهر ماه ساعت ۱۱ صبح بر مزار این کارگردان فقید، واقع در لواسان گردهم ‌آیند.

در اطلاعیه هیات مدیره خانه سینما آمده است: «اعلام رسمی حکم پرونده پزشکی عباس کیارستمی شاید به اندازه فاجعه مرگ او تکان‌دهنده بود. از دست دادن کیارستمی، ایران را متاثر کرد. این تاثر که حاصل اندوه فقدان هنرمندی بزرگ است وقتی ابعاد عمیق‌تری پیدا کرد که تاثیر خطای پزشکی و قصور پزشکان معالج در آن آشکار شد. هیات مدیره خانه سینما به نشانه احترام و همدردی با خانواده و بازماندگان آن مرحوم همراه با دعوت کنندگان از سینماگران و هنرمندان دعوت می‌کند روز پنجشنبه ۱۵ مهرماه همزمان با سپری شدن سه ماه از خاکسپاری هنرمند از دست رفته‌مان، ساعت ۱۱ صبح، بر سر مزار او در ترک مزرعه [توک مزرعه] واقع در لواسان گرد هم آییم و با ادای احترام به از دست رفتگان، زندگی را پاس بداریم.»

آی سینما