جارستان-مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه نقش همیاران پلیس در کاهش تصادفات محسوس است، گفت: آموزش و پروش گیلان آماده هرگونه همکاری فرهنگی و فرهنگ سازی با پلیس گیلان است.

مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در همایش همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک استان گیلان که به مناسبت هفته ناجا با حضور جانشین رئیس پلیس راهور کشور، مسئولان انتظامی و استانی در سالن اجتماعات شهداء ناجا برگزار شد، گفت: پلیس مامن آرامش جامعه است.

وی با بیان اینکه معلمان و دانش آموزان در کنار پلیس برای حفظ امنیت هستند، افزود: آموزش و پرورش یکی از سازمان‌های مهم فرهنگ ساز است، این سازمان برای کاهش جرائم و افزایش نظم و امنیت در کنار پلیس است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه فرهنگ سازی جامعه باید از سنین پایین افراد آغاز شود، اضافه کرد: با اجرای طرح‌های فرهنگی و پلیسی، کودکان از سنین پایین مسئولیت پذیر خواهند شد.

حاجتی با یادآوری اینکه فرهنگ سازی جامعه باید از سنین پایین افراد آغاز شود، اضافه کرد: کودکان با اجرای طرح‌های فرهنگی و پلیسی، از سنین پایین مسئولیت پذیر خواهند شد.

وی نظم را یکی از اصول پیشرفت فرهنگی و عمومی جامعه دانست و اضافه کرد: آموزش و پروش گیلان آماده هرگونه همکاری فرهنگی و فرهنگ سازی با پلیس گیلان است.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان نیز در این همایش با بیان اینکه ۱۵هزار همیار پلیس در گیلان داریم، گفت: این همیاران پلیس در کنار خانواده خود در گردش و تفریحات هستند و می‌توانند القاء کننده رعایت قوانین به والدین خود باشند.

وی با بیان اینکه نقش همیاران پلیس در کاهش تصادفات محسوس است، تاکید کرد: پلیس وظیفه حفظ امنیت و آرامش خانواده‌ها را  برعهده دارد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان با یادآوری اینکه همکاری مردم با پلیس، سرعت در کارها ایجاد می‌کند، ادامه داد: دستگاه‌های آموزشی و خانواده‌ها در حوزه آگاه سازی نقش موثری دارند.

گفتنی است، در پایان این مراسم از ۲۵ همیار پلیس، ۱۵ فرهنگ یار ترافیک و سه راننده برتر سرویس مدارس قدردانی شد.

ایسنا