جارستان-پیشکسوت پرسپولیس گفت: یکی از مشکلاتم این است که پیشکسوتان با یکدیگر خوب نیستند. البته این موضوع به من مربوط نمی‌شود اما از این مسئله گلایه دارم که چرا قدر پیشکسوتان را نمی‌دانیم.

 علی پروین در حاشیه مسابقات پیشکسوتان اظهار داشت: از من دعوت کردند که به دیدن بازی پیشکسوتان بیایم امیدوارم حداقل ۳ ماه یکبار این کار صورت بگیرد.

وی در مورد اینکه آیا بازی می‌کند یا خیر گفت: بیشتر والیبال بازی می‌کنم تا فوتبال. در بازی‌های رسمی حاضر نمی‌شوم و جاهای دیگر بازی می‌کنم.

پروین ادامه داد: نمی‌دانم چرا وقتی که پیشکسوتان زنده هستند قدر آنها را نمی‌دانیم. مسئولان منتظرند تا پیشکسوتی از دنیا برود تا پس از آن بیایند و یک دوری در امجدیه بزنند و پس از آن هم حتی وقت ندارند که به بهشت زهرا بروند. من هم اگر به مسابقات می‌آیم به خاطر این است که هم‌بازی‌ها و شاگردان خود را ببینم. چرا که با دیدن آنها خوشحال می‌شوم.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد گلایه‌های بازیکنان قدیمی نسبت به حقوق صندوق پیشکسوتان تاکید کرد: من اطلاعی از این موضوع ندارم اما باید جایگاه پیشکسوتان مشخص باشد. متاسفانه هر چه می‌گوییم کسی گوش نمی‌دهد و کاری هم نمی‌توان کرد. آنقدر مشغله کاری دارند که کسی توجه نمی‌کند.

پروین تاکید کرد: یکی از مشکلاتم این است که پیشکسوتان با یکدیگر خوب نیستند. البته این موضوع به من مربوط نمی‌شود. اما از این مسئله گلایه دارم که چرا قدر پیشکسوتان را نمی‌دانیم. اگر روزی من فوت کردم وصیت کردم که مرا اصلا به امجدیه نیاورند. چرا که نه دوست دارم و نه خوشم می‌آید که این کار را بکنند. ما قدر بازیکنانی چون ناصر حجازی،‌غلامحسین مظلومی و همایون بهزادی سرطلایی ایران را ندانستیم. من روزی افتخار پیدا کردم که در کنار همایون بهزادی بازی کنم.

وی تاکید کرد: واقعیت این است که خود باشگاه پرسپولیس هم اقدامی انجام نمی‌دهد. چرا علی‌اکبر طاهری در جشن باشگاه پرسپولیس حاضر نشد؟ او مسئول باشگاه هست و به او گفتم که چرا نیامده است. حالا کاری به دعواهای به وجود آمده ندارم. حمید استیلی را خودم مدیرعامل کمیته پیشکسوتان قرار دادم.

وی در مورد دیدار مقابل ازبکستان خاطرنشان کرد: هر دو تیم شرایط خوبی دارند. ازبکستان با ۲ برد روحیه بهتری دارد البته کی‌روش هم بلد است در دیدارهای خارج از خانه چگونه بازی کند.

پروین در خصوص دیدار مقابل کره جنوبی گفت: زمانی که من خودم مربی یا بازیکن بودم تنها تیمی که حریف‌مان می‌شد کره جنوبی بود. به کی‌روش هم گفتم اگر بازی‌های داخلی را برنده شویم مثل آب خوردن می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم. اگر در بازی‌های خارج از خانه هم تساوی بگیریم شرایط‌مان عالی خواهد شد. نباید اجازه بدهیم کار به اما و اگر کشیده شود.

 مشرق