جارستان- مهندس محمدجواد عامر در جلسه ستاد هماهنگی برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان شهرستان فومن که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه اربعین حسینی یک نمایش بین‌المللی از نیروهای جهان تشیع و انسان‌های معتقد به قیام امام حسین(ع) در واقعه عظیم کربلا است، اظهار کرد: جهان کفر، یزیدیان و لشکر بنی‌امیه باور نداشتند که روزی این واقعه به واقعه‌ای تبدیل شود که با گذشت سالیان سال از آن انسان‌ها عظمت و شکوه این حرکت را بیشتر درک کنند.

وی با بیان اینکه حضور شیعیان در اربعین حسینی و عاشورا در راستای زنده‌ نگه‌داشتن نهضت عاشورا است، خاطرنشان کرد: هیچگاه واقعه عاشورا از ذهن‌ها پاک نخواهد شد.

عامر به تعطیل شدن حج امسال اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلی حج امسال مراسم اربعین حسینی با استقبال و شکوه بیشتری برگزار می‌شود. پیش‌بینی می‌شود امسال حداقل دو برابر سال‌های گذشته زائر ایرانی در اربعین حسینی در کربلا حضور یابد.

وی با اشاره به مشارکت اقشار مختلف در برگزاری این راهپیمایی بزرگ گفت: امسال برای هر شهرستان ظرفیتی جهت پذیرایی از زائران پیاده اربعین در نظر گرفته شده و سهمیه فومن در این خصوص هزار و ۱۰۰نفر است. با توجه به برآوردها هزینه پذیرایی هر زائر برابر با ۴۰۰ هزار تومان است.

عامر بر لزوم همکاری و هم‌افزایی مسئولین شهرستان در این خصوص تاکید کرد و افزود: هر اداره‌ای با توجه به توانایی مالی می‌تواند در این حرکت بزرگ مشارکت داشته باشد.

وی به برگزاری چهارمین تجمع بزرگ عاشوراییان در فومن اشاره و تصریح کرد: تمام تلاشمان باید برگزاری باشکوه این تجمع در شهرستان همچون سال‌های گذشته باشد.

معاون فرماندار فومن در پایان بر بهره‌گیری از ظرفیت علما در اجرای مراسمات مذهبی تاکید و اظهار کرد: برای برگزاری و حضور پرشور مردم در این مراسمات همگاری همگان نیاز است.

ایسنا