جارستان-مردی که با همدستی دو دوست خود اقدام به کلاهبرداری در پوشش اتباع خارجی می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
، ۲۵ اردبیهشت ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری شهرک قدس به مأمورین اعلام کرد توسط سه سرنشین یک دستگاه خودرو سواری سمند نقره ای مورد سرقت به شیوه کف زنی قرار گرفته است .
پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت به شیوه کف زنی” و به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۲ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
سرقت با لهجه عربی!/ تصویر دزد حرفه‌ای پایتخت منتشر شد
اظهارات مالباخته :
مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” ساعت ۱۰:۰۰ جهت وصول یک فقره چک به شعبه بانک مراجعه کرده بودم ؛ پس از بیرون آمدن از بانک ، در مقابل باغ خوردین یک دستگاه خودرو سواری سمند نقره ای با سه سرنشین در مقابل من توقف کرد ؛ یک نفر از آنها از ماشین پیاده شد و با لهجه عربی شروع به صحبت نمود و با اشاره ، ضمن نشان دادن مقداری پول عربی از من در خواست پول ایرانی نمود ؛ بدون آنکه به این شخص شک نمایم ، مقداری از پول های دریافتی از بانک را در اختیار این شخص گذاشتم ! اما وی در ادامه درخواست پول های بیشتری کرد !! ؛ این شخص پس از وارسی بسته های پول ، آنها را بازپس داد و خودش به سرعت سوار ماشین شد و از محل دور شد ؛ پس از مراجعت به خانه و در زمان بازشماری پول ها بود که متوجه شدم نزدیک به سه میلیون تومان از تراول چک ها مفقود شده است ” .
شناسایی خودرو سارقین تنها با چند شماره :
در ادامه ی تحقیقات از مالباخته و در شرایطی که وی قادر به ارائه اطلاعات دقیقی در خصوص مشخصات ظاهری سرنشینان خودرو سمند نقره ای نبود ، کارآگاهان با بهره گیری از همان اطلاعات محدود ارائه شده از سوی مالباخته در خصوص شماره پلاک خودرو موفق به شناسایی یک فقره خودرو سمند نقره ای به شماره انتظامی ایران ۶۸ / *** ی ۷۵ شدند .
سرقت با لهجه عربی!/ تصویر دزد حرفه‌ای پایتخت منتشر شد
با شناسایی خودرو سمند ، کارآگاهان با شناسایی صاحب خودرو اطلاع پیداکردند که صاحب خودرو خانمی بنام “زهرا” از طایفه فیوج است .
دستگیری متهم اصلی پرونده :
با توجه به شیوه و شگرد سرقت ( از شیوه های رایج سارقین طایفه فیوج ) و اطلاعات بدست آمده از مالک خودرو ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تعدادی از سارقین طایفه فیوج با در اختیار داشتن خودرو سمند متعلق به یکی از اعضای طایفه فیوج اقدام به ارتکاب سرقت های خود به شیوه “کف زنی” می نمایند ؛ لذا در ادامه تحقیقات پلیسی و با بهره گیری از سوابق موجود از سارقین و مجرمین طایفه فیوج و انجام دیگر اقدامات پلیسی ، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که در حال حاضر خودرو سمند نقره ای مورد نظر آنها در اختیار یکی از مجرمین طایفه فیوج بنام “رضا . س” ( ۳۲ ساله ) قرار دارد که از بستگان خانوادگی صاحب خودرو نیز می باشد .
در ادامه رسیدگی به پرونده و شناسایی تصویر “رضا . س”  توسط مالباخته ، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
سرقت با لهجه عربی!/ تصویر دزد حرفه‌ای پایتخت منتشر شد
کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه “رضا . س” در فلکه پنجم فردیس کرج شده اما اطلاع پیدا کردند که “رضا . س” به ندرت به این محل تردد دارد ؛ نهایتا این محل تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام در مورخه ۲۳ شهریور ماه، کارآگاهان با اطمینان از حضور متهم در مخفیگاه و طی یک عملیات شبانه ، او را غافلگیر ، دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .
اعتراف به سرقت های مشابه :
“رضا . س” پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی ، صراحتا به سرقت های مشابه در مناطق شمال و شمال غرب تهران بویژه در شهرک قدس ( غرب ) ، سعادت آباد و جنت آباد اعتراف و عنوان داشت که عمده سرقت های خود را بهمراه دو همدست دیگر خود از افراد پیر و سالخورده و در پوشش اتباع کشور خارجی انجام داده است .
سرقت با لهجه عربی!/ تصویر دزد حرفه‌ای پایتخت منتشر شد
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : ” همزمان با ادامه رسیدگی به پرونده جهت دستگیری سایر متهمین پرونده ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم اصلی پرونده ( رضا . س ) از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در منطقه جنت آباد شمالی – خیابان شاهین شمالی مراجعه نمایند ” .
 باشگاه خبرنگاران جوان