استاندار گیلان با بیان اینکه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان اقدامات مطلوبی انجام شده گفت: رصد، پایش و کنترل بازار و ورود کالا و ارز به کشور از مرزهای زمینی و آبی استان استمرار داشته باشد.

ارسلان زارع روز چهارشنبه  در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود : امروز در بخش تامین کالاهای اساسی در استان کمبودی وجود ندارد که این دستاورد حاصل نظارت و رصد فعالان این بخش است.

وی  با تاکید بر لزوم برگزاری نشست های هم اندیشی به صورت مستمر در حوزه قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گیلان اقدامات مطلوبی انجام شده که این امر نیازمند تشدید و نظارت منظم است.

زارع با اشاره به این امر که قاچاق به عنوان پدیده‌ای مذموم تولید داخل را نشانه می گیرد ، افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سیاست های ابلاغی و تاکیدات رهبر معظم انقلاب و مهمترین برنامه دولت تدبیر و امید است که بر اساس آن برنامه ریزی های خوبی  انجام شده است./ایرنا

وی قاچاق را عامل بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی در کنار بحران اقتصادی دانست و گفت: مشکلاتی همچون بیکاری،تهدید سلامت فردی، ترویج فرهنگ قانون گریزی و اثر سوء بر تولید ناخالص داخلی ناشی از قاچاق کالا و ارز  است.

زارع با بیان اینکه استفاده از ابزارهای مختلف برای حمایت از تولید داخل مهمترین مولفه رونق تولید و اقتصاد است ،تصریح کرد: هر کشوری که با نوسان در اقتصاد مواجه شود ، باید به توان داخلی خود اتکا کند و در این میان ایران اسلامی با وجود  تحریم های ناجوانمردانه توانست به خوبی بر توان داخلی خود تکیه کند.

استاندار گیلان به اعطای تسهیلات و ارائه بسته های حمایتی ویژه از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران جهت تقویت نهادهای اقتصادی کشور اشاره  و بیان کرد:  بدیهی است که فشار اقتصادی ناشی از تحریم شرایط سختی را برای تولید کنندگان به همراه دارد، اما آنچه که می تواند با روند منفی بحران های اقتصادی مقابله کند،حمایت از تولید داخلی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی به تلاش های  انجام شده  در کنترل بازار و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان گیلان اشاره  و بر ضرورت هوشمندسازی و نظارت سیستمی در انبارها  تاکید کرد.