جارستان-نماینده مردم رودسر و املش در مجلس از پیگیری مطالبات و نیازمندیهای ورزش و جوانان گیلان خبر داد و گفت: بر اساس قانون می توانیم قهرمانان ورزشی مورد تأیید وزارت را در دستگاه ورزش و جوانان جذب کنیم.

اسداله عباسی در دیدار با مدیرکل و اعضای شورای معاونین اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: این اداره کل در بخش اعتبارات،سرانه فضای ورزشی،حقوق دستمزد کارکنان و نیروی انسانی دچار کمبودهایی است که سعی می کنیم در شورای برنامه ریزی و اداری پیگیر این نیازها و مطالبات باشیم.

نماینده مردم رودسر و املش افزود: بر اساس قانون می توانیم قهرمانان ورزشی مورد تأیید وزارت را در دستگاه ورزش و جوانان جذب کنیم که با جذب آنها مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص هم جبران خواهد شد.

مسعود رهنما، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در این دیدار گفت: این اداره کل نسبت به همه دستگا ه های استان و نسبت به وزارتخانه از نظر حقوق و دستمزد در رده های آخر قرار دارد که باید با کمک نمایندگان مجلس این همسان سازی انجام شود.

رهنما با اشاره به توزیع نامتوازن سرانه فضاهای استان افزود: متأسفانه برخی سالن های ورزشی در رشته هایی که هیچگونه تقاضا و استعدادی وجود نداشته ساخته شده که هیچ کمکی به ورزش قهرمانی و استعدادیابی نمی کند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان سرانه فضاهای ورزشی گیلان را نسبت به کشور پایین ارزیابی کرد و گفت: از این نظر ما در رده هفدهم کشور قرار داریم که انتظار می رود با کمک همه مسئولان افزایش کیفی و سالن های تخصصی را شاهد باشیم .

رهنما با اشاره به فعالیت ۷۵۰ هیئت ورزشی در کل استان گفت: اعتبارات فصل ۵ برای کمک به هیئت های ورزشی بسیار اندک است که با این وجود نمی توان به هیئت های ورزشی که کار پرورش و حمایت از قهرمانان را بر عهده دارند کمک کرد.

وی در خصوص قانون ماده ۸۸ در واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی گفت: در این قانون اگر تسهیلاتی برای هیئت ها و قهرمانان ورزشی در نظرگرفته شود کمک بزرگی به ورزش خواهد شد.

یاور مسرور، معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان گیلان نیز در این مراسم گفت:وضعیت حقوق و مزایای کارکنان این اداره کل زیر خط فقر است و امید داریم با کمک نمایندگان و مسئولان این وضعیت که تأثیر بسزایی در کارایی و بهره وری دارد بهبود یابد.

رضا مودبی، رئیس اداره ورزش و جوانان رودسر هم با ارائه گزارش کاملی از فعالیت ها، امکانات و نیازمندی های این شهرستان گفت: سالن اختصاصی بوکس، زمین چمن مصنوعی فوتبال و آماده سازی استخر شنای رودسر از مهم ترین نیازهای مردم و ورزشکاران این شهرستان است.

ایسنا